українська російська англійська
Поголів'я ВРХ в Україні сягнуло 5,2 млн. голів
21.10.2013 | 15:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні збільшується поголів’я худоби. Так, великої рогатої худоби побільшало на 2,6%. Найбільше її чисельність зросла в Криму, Запорізькій, Миколаївській, Хмельницькій та Одеській областях. Окрім цього, в усіх категоріях господарств зросло поголів’я свиней та птиці. За словами Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, це свідчить про те, що серед аграріїв зростає мотивація займатися тваринництвом. Сприяють цьому, в тому числі, державні програми підтримки галузі.

«За останні декілька років вдалося остаточно подолати негативні тенденції в галузі тваринництва. В усіх категоріях господарств встановилася стійка динаміка до зростання як поголів’я худоби, так і виробництва тваринницької продукції – м’яса, молока, яєць. Так, за 9 місяців поголівя ВРХ зросло на 2,6% та сягнуло 5,2 мільйона голів. Це сприяло тому, що наприклад, зросло виробництво молока коров’ячого на 0,8%», − повідомив Міністр.

Так, найбільше поголів’я ВРХ утримується у Вінницькій області − 369,7 тисячі голів, Львівській – 320,8, Полтавській – 308,9, та Хмельницькій – 307,6. Проте найзначніше зростання поголівя ВРХ до минулого року відбулося в Криму – на 15,1%, Запорізькій області – 13,2%, Миколаївській – 7,1%, Хмельницькій – 6,7%, та Одеській – 5,1%.

За словами Міністра, такій позитивній тенденції сприяло те, що аграрії стали більш мотивовані займатися тваринництвом. Так, держава виплачує їм спеціальну дотацію за вирощений молодняк ВРХ, за здану на переробні підприємства худобу. А щоб селяни змогли виробляти якісне та безпечне молоко, – їм компенсується вартість придбання доїльних апаратів.

«Саме галузь тваринництва потребує зараз найбільшої допомоги. В тому числі саме туди необхідно залучати інвестиції. Це дозволить удосконалити технології виробництва, наростити поголів’я й обсяги тваринницької продукції, що у результаті сприятиме зменшенню імпорту. Також держава стимулює селян об’єднуватися в кооперативи, завдяки яким також можна буде досягти таких результатів», − зазначив Міністр.

Окрім цього, Мінагрополітики пропонує спрямовувати частину коштів від акумуляції ПДВ саме в тваринництво.

версія для друку