українська російська англійська
Учені українських ВНЗ працюють над створенням новітньої біотехнології щодо відходів промисловості
21.10.2013 | 17:14
Прес-служба Міністерства освіти і науки

На виконання завдань Державної цільової науково-технічної та соціальної програми «Наука в університетах» на 2008–2017 роки на базі Біотехнологічного науково-навчального центру Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за рахунок коштів державного бюджету розпочато виконання пілотного проекту «Розробка біотехнології переробки техногенних відходів енергетики та вуглезбагачення».

Головною метою проекту є розроблення високоефективної, ресурсозберігаючої та екологічно безпечної біотехнології переробки відходів вугільної промисловості та енергетики для отримання цінного продукту, що містить рідкісні та кольорові метали, зокрема германій і галій.

Важливо, що в результаті вилучення важких та токсичних металів відбувається знешкодження відходів, які стають придатними для використання їх у якості будматеріалів, а земля, на якій розташовувалися відходи, стає придатною для подальшого використання.

Створення сучасної новітньої біотехнології дозволить вирішити нагальну потребу знешкодження та утилізації більш ніж 25 мільярдів тонн екологічно небезпечних відходів, які накопичилися в Україні поблизу видобувних, збагачувальних та переробних підприємств.

Вагомим фактором створення такої технології є постійно зростаючий попит сучасних галузей економіки на з’єднання рідкісних металів, які в Україні не виробляються.

версія для друку