українська російська англійська
Вітчизняні інвестори для України не менш важливі, ніж іноземні, - Мінекономрозвитку
21.10.2013 | 17:50
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Створення сприятливих умов для вкладення коштів в економіку вітчизняними інвесторами є не менш важливим, ніж залучення іноземного капіталу, зазначив директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Міністерства економічного розвитку і торгівлі Віктор Коваленко в програмі «Відкрита студія» на Першому каналі Українського радіо.

«Залучення іноземних інвесторів, безумовно, важливе, але потрібно говорити і про залучення вітчизняного капіталу, і потрібно робити кроки для того, щоб вітчизняний інвестор був захищений і від рейдерських атак, і від інших корупційних дій. І в цьому напрямі повинна бути чітка та прозора нормативна база», - підкреслив експерт Міністерства.

Він наголосив, що Мінекономрозвитку розробило та направило на розгляд Верховної Ради України низку законопроектів, спрямованих на забезпечення притоку інвестицій в країну та захист прав інвесторів.

«Ми готуємо нормативну базу для забезпечення рівноправних умов роботи як іноземного, так і вітчизняного інвестора», - зазначив Віктор Коваленко.

Також він підкреслив, що немає різниці, великі іноземні компанії інвестують в Україну, чи маленькі, оскільки важливий сам факт вкладення коштів у вітчизняну економіку.

«Ті компанії, які працюють в Україні, вони безпосередньо тим, чи іншим чином стають послами нашої держави у своїх країнах, тобто вони розповідають про аспекти роботи тут, в Україні. Я вважаю, що розділяти інвесторів на великих чи маленьких непотрібно», - наголосив Віктор Коваленко.

В цілому, за його словами, реалізація активного залучення іноземного капіталу потребує концентрації значних інтелектуальних, матеріальних, фінансових і природних ресурсів для розвитку стратегічних, «проривних» технологій, як основних факторів конкурентоспроможності у світовому співтоваристві.

«Ми йдемо вперед і обсяги прямих іноземних інвестицій є одним з показників, який характеризує ступінь інтеграції України у світове співтовариство», - наголосив експерт Міністерства.

Він повідомив, що у першому півріччі 2013 року обсяг іноземних інвестицій в економіку України склав – 2,6 млрд. долл., при цьому обсяг фінансових ресурсів внесених інвесторами з початку інвестування на 1 липня 2013 року досяг - 55,3 млрд. долл.

На підприємствах промисловості зосереджено 31,7% загального обсягу інвестицій в Україну, в установах фінансової і страхової діяльності – 26,9%.

Слід зазначити, що структура за формами залучення іноземного капіталу за період 2002 р. – перше півріччя 2013 р. значно змінилась.

Так, у 2001-2004 роках внески у вигляді рухомого і нерухомого майна займали 28-36%. На сьогодні в структурі акціонерного капіталу нерезидентів домінують вкладення в грошових внесках.

«Форми залучення іноземного капіталу значно змінились. На сьогоднішній день до України заходять, в більшій частині, іноземні інвестори, які направлені на те, щоб розміщувати своє виробництво в Україні, або співпрацювати з нашими вітчизняними виробниками», - підкреслив Віктор Коваленко.

Він наголосив, що Уряд і надалі буде робити усе можливе для створення сприятливих умов ведення бізнесу в країні для збільшення обсягів залучення як іноземних, так і вітчизняних інвестицій.

 

версія для друку