українська російська англійська
На Херсонщині ліки від гіпертонії отримали майже 100 тисяч хворих
21.10.2013 | 18:06
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою у Херсонській області було виписано понад 300 тисяч рецептів, серед яких за 157 439 відбулось часткове відшкодування вартості медичних препаратів. У загальній кількості з початку року ліки від гіпертонії отримали 97 257 осіб.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Ліни Бондаревої, після внесення змін до пілотного проекту, відшкодування з боку держави вартості лікарських засобів І групи здійснюється на 90% (хворий сплачує лише 10% від вартості медикаментів), ІІ групи – 50% від вартості, ІІІ групи – за повну вартість. Нині в області укладено угоди з 60 аптечними закладами, які беруть участь у пілотному проекті та мають 207 аптечних філіалів, приватної та комунальної власності.

«На сьогодні системне лікування стало доступнішим, ніж самолікування. А контролювання хворих на гіпертонію не дозволить їм отримати ускладнення, які можуть призвести до летальних випадків. На даний момент найкраще організована робота з реалізації пілотного проекту в Новотроїцькому районі, де освоєно 48% від виділених коштів; Нововоронцовському районі – 42% коштів; Чаплинському районі – 41% коштів», – зазначила Ліна Бондарева.

версія для друку