українська російська англійська
Україна та Китай парафували Меморандум про співробітництво у сфері кіно
21.10.2013 | 18:48
Прес-служба Державного агентства з питань кіно

Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством України з питань кіно та Головним управлінням преси, публікацій, радіо, кіно та телебачення Китаю у сфері спільного кіновиробництва парафовано в Пекіні.

У рамках візиту офіційної української делегації до Китайської Народної Республіки було узгоджено текст двостороннього Меморандуму про взаєморозуміння між Державним агентством України з питань кіно та Головним управлінням преси, публікацій, радіо, кіно та телебачення Китаю у сфері спільного кіновиробництва.

Підписи під документом поставили Голова Держкіно Катерина Копилова та голова Державного управління з питань кіно Китайської Народної Республіки Чжан Хунфен.

«Найближчим часом Меморандум буде підписано. Це надасть можливість приступити до розробки двосторонньої міжурядової угоди, підписання якої дозволить нашим країнам  ефективно співпрацювати у галузі кінематографії, підтримувати спільне виробництво, а також заохочувати кіновиробників до участі у кінофестивалях та інших заходах, сприяти імпорту кінопродукції», - сказала Катерина Копилова.

Підписання Меморандуму заплановано на кінець 2013 року.

Голова Держкіно поінформувала, що 2009 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про спільне кінематографічне виробництво, а 2011 року було підписано міжурядову Угоду про співробітництво у сфері кінематографії з Францією. «У своєму розвитку ми орієнтуємося не тільки на взаємодію з європейськими колегами, а й на плідну співпрацю зі східними країнами, серед яких найбільш перспективною є Китай», - додала Катерина Копилова.

У склад української делегації увійшли також народний депутат Віктор Янукович, голова Української кіноасоціації Денис Ржавський, ряд українських кінематографістів.

До церемонії підписання відбулася зустріч і переговори української делегації з куруючим заступником Міністра Головного управлінням преси, публікацій, радіо, кіно та телебачення КНР Тун Ганом. У переговорах взяли участь Катерина Копилова, народний депутат України Віктор Янукович, посол України в КНР Олег Дьомін, глава УК Денис Ржавський, інші члени української делегації.

 

версія для друку