українська російська англійська
Розроблено концепцію щодо створення механізмів убезпечення фінансових активів
22.10.2013 | 10:56
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла за основу концепцію щодо створення механізмів убезпечення фінансових активів. Відповідне рішення було прийнято регулятором на черговому засіданні.

За словами розробників документу, ключовим  моментом, що прописаний даною концепцією, є створення механізмів убезпечення фінансових активів. Зокрема, передбачення у вітчизняному законодавстві механізму сек'юритизації (виведення активів із балансу підприємства/банку та їх рефінансування за допомогою емісії цінних паперів), забезпечення можливості переведення зобов'язань в цінні папери та розмежування активів професійних учасників фондового ринку та їх клієнтів.

До речі, у країнах Європейського Союзу та більшості інших країн світу, в умовах динамічного розвитку фінансового ринку та економіки в цілому, суб'єкти підприємств/банків з метою залучення нових джерел фінансування та мінімізації ризиків, пов'язаних з їх діяльністю, вдаються до застосування у своїй практиці фінансових інновацій, серед яких все більшої уваги привертає процес сек'юритизації активів. Так, сек'юритизація стає серйозною альтернативою як традиційному рефінансуванню, так і класичним методам інвестування та управління ризиками, оскільки надає низку переваг.

Концепція розроблена з метою виконання п. 19.1 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року No. 128/2013.

версія для друку