українська російська англійська
Львівська ОДА: Свірзький замок передадуть у концесію
22.10.2013 | 15:50
Львівська ОДА

Таке остаточне рішення озвучили під час робочої наради щодо подальшого функціонування Замку у с.Свірж Перемишлянського району Львівщини, яка відбулась сьогодні, 22 жовтня, під керівництвом голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука.

Зазначимо, Свірзький замок на сьогодні перебуває в аварійному стані, з 2007 року є у списку пам’яток архітектури, які можуть бути передані у концесію.

Оскільки, Свірзький замок є на балансі Львівської ОДА, але в користуванні Спілки архітекторів України, а коштів на його відновлення чи хоча б утримання немає, то прийняли рішення, що необхідно оголосити конкурс для передання замку у концесію та почати готувати документи для цієї процедури.  Перед тим, необхідно розробити концепцію функціонування замку, сформулювати історико-архітектурне завдання та напрацювати договірні матеріали.

Віктор Шемчук запевнив, що не заперечує, аби передати Свірзький замок у концесію Спілці архітекторів України. Однак, якщо з’явиться інший концесіонер, який запропонує більш перспективну концепцію та буде готовий вкладати кошти вже сьогодні, то очевидно, що рішення буде прийматись колегіально і на конкурсних засадах.

Водночас, Спілка архітекторів України пообіцяли зібрати кошти та до кінця цього року вкласти у впорядкування Свірзького замку 3 млн. грн.

 

версія для друку