українська російська англійська
Підприємства сфери управління Мінінфраструктури завершать підготовку до зими до 1 листопада
22.10.2013 | 15:56
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Підготовку до роботи взимку підприємства, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, мають завершити до 1 листопада. За своєчасне виконання запланованих заходів та дії персоналу в умовах екстрених ситуацій особисту відповідальність покладено на керівників транспортних відомств. Як зазначив на Колегії Мінінфраструктури 22 жовтня Міністр Володимир Козак, лише ефективна координація дій на усіх рівнях державної та місцевої влади з підприємствами транспортної інфраструктури дозволить забезпечити стабільну роботу останніх за складних погодних зимових умов.

«Минулої зими транспортники зазнали поразки в усіх галузях: і залізничній, й авіаційній, й дорожній. Цьогоріч, після такого уроку, повинна бути відпрацьована схема роботи, передусім керівництвом кожного окремого підприємства, налагоджена взаємодія між транспортно-дорожніми підприємствами з Державною автомобільною інспекцією, з Державною службою з надзвичайних ситуацій, з місцевою владою. Як свідчить практика, організація роботи першим керівником дає результат», - наголосив Міністр інфраструктури Володимир Козак.

Окрім стовідсоткової готовності автомобільних транспортних засобів, плавзасобів, тягового рухомого складу, засобів механізації технічного обслуговування повітряних суден, поповнення запасів матеріальних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій взимку, на кожному підприємстві будуть створені оперативні штаби, які відповідатимуть за інформування про погодні умови та недопущення аварій через метеоситуацію чи своєчасне реагування на їх виникнення. За рішенням Колегії, для усіх категорій працівників галузі рекомендовано провести навчання з дотримання заходів безпеки, особливо в умовах ожеледиці та низьких температур та вміння надавати першу медичну допомогу при відмороженні та травмах, пов'язаних із падінням. Укрморрічінспекції доручено розробити схему розстановки плавзасобів, які можуть забезпечувати льодові проводки та безпечне проходження льодоходу, повені і паводків.

Окрему увагу Укртрансінспекцією разом з АсМАП та ВААП буде приділено профілактичній роботі із автомобільними перевізниками щодо обов’язкового оснащення транспортних засобів ланцюгами протиковзання, обмежень по перевезенню пасажирів за критично складних гідрометеорологічних умов, дотримання заходів пожежної безпеки тощо.

Під посиленим наглядом упродовж зимового періоду знаходитимуться особливо небезпечні об’єкти, стабільність роботи яких безпосередньо впливає на безпеку життєдіяльності людей та забезпечує стійке функціонування транспорту і поштового зв’язку.

«Темпи виконання підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, заходів з підготовки до зими відповідають запланованим показникам, що дозволить забезпечити стале функціонування транспортно-дорожнього комплексу та поштового зв’язку», - підкреслив директор Департаменту безпеки Мінінфраструктури Микола Горбаха.

За його словами, на сьогодні стан готовності транспортно-дорожнього комплексу до роботи у холодну пору року складає 94%, зокрема об’єктів житлово-комунальної та соціальної сфери - 100%; виробничої - 93%; техніки та плавзасобів - 93%, накопичення технічної солі, піску та інших реагентів для боротьби з ожеледдю - 90%.

 

 

версія для друку