українська російська англійська
Інвестиційний проект для відновлення зрошення на Півдні проходить обговорення
22.10.2013 | 16:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні розроблять інвестиційний проект, який допоможе відновити зрошення на 1 мільйоні гектарів земель на Півдні. Це та низка інших заходів дадуть змогу наростити вал зернових в Україні до 80 мільйонів тонн. Про це сьогодні під час робочої поїздки до Херсонської області повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

«Відновлення систем зрошення допоможе наростити врожай зерна в умовах зміни клімату на Півдні. На сьогодні найефективніше використовуються зрошувані землі на Херсонщині. Так, у цьому регіоні на зрошуваних землях вдалося наростити вал кукурудзи майже вдвічі. Загалом же в разі відновлення зрошення Україна зможе наростити вал зерна до 80 мільйонів тонн, а експорт – до 50 мільйонів тонн», − зазначив Іван Бісюк.

Перший заступник Міністра додав, що вже почалося обговорення інвестиційного проекту та техніко-економічного обґрунтування відновлення зрошення з Головного Каховського та Південно-Кримського каналів. Завдяки їх реалізації планується відновити зрошення приблизно на 1 мільйоні гектарів на Півдні.

«Це питання потребує значних інвестицій. Не лише Китай зацікавлений в інвестуванні у зрошення Півдня України. І на сьогодні ми працюємо у цьому напрямку з низкою інших країн, які планують збільшити поставки української сільгосппродукції. Окрім того, держава, своєю чергою, розробляє ряд кроків для стимулювання зрошення», − наголосив Іван Бісюк.

За словами Першого заступника Міністра, також планується відновити компенсацію вартості електроенергії для поливу. Так, Мінагрополітики пропонує закласти для цього понад 106 мільйонів гривень у Держбюджет на наступний рік.

 

версія для друку