українська російська англійська
Неструктурована система пільг дестимулює бізнес, - Ігор Прасолов
22.10.2013 | 16:57
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Існуюча в державі система пільг для бізнесу потребує реформування, тому що в існуючому вигляді не створює достатній стимулюючий ефект для розвитку економіки, таку думку висловив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході конференції «Нова економічна модель: інвестиції та інновації для реального сектору».

«Є важливе питання, яке стосується пільг. У Міністерстві провели певний аналіз, ми його закінчуємо і на виході вже зрозуміло, що ті пільги, які у нас застосовуються, м'яко кажучи, не зовсім системні. Тому що ми даємо пільги, але ефект, як ми вважаємо, від цих пільг мінімальний, значить, щось ми робимо неправильно», - зазначив Міністр.

Він вважає, що сьогодні в Україні пільги, що надаються бізнесу, замість стимулювання розвитку спричиняють зворотний ефект. Так, багато підприємців, отримавши пільгу вже не піклуються про розширення і модернізацію бізнесу, через те, що сама пільга дає їм перевагу перед конкурентами.

«Існуюча система пільг демотивує бізнес. Поки в Україні не прокинеться підприємницький дух, толку не буде. Ми просто повинні створити умови для того, щоб підприємницький дух вийшов на поверхню», - підкреслив Ігор Прасолов.

На думку Міністра, надання пільг доцільно розглядати як одну з форм державно-приватного партнерства - укладаючи конкретний договір з конкретним інвестором держава надає йому певні пільги в обмін на виконання чітко прописаних зобов'язань, наприклад, з формування нових робочих місць або створення інноваційної продукції.

версія для друку