українська російська англійська
Люди, які десятиріччя чекали, коли полагодять ліфт, подякували Миколі Азарову
23.10.2013 | 09:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова в одній з багатоповерхівок Горлівки нарешті встановили новий ліфт замість того, що зламався ще 12 років тому.

Зі своєю проблемою жителі багатоповерхівки по вул. Матросова, 93, м. Горлівка, що на Донеччині, звернулися до Глави Уряду через соціальну мережу Фейсбук минулого року. У звернені було зазначено, що на восьмому поверсі будинку проживає 13-річна дівчина-інвалід Лєра, яка хвора на дитячий церебральний параліч і сама не ходить, а її мамі з кожним роком все важче вивозити дитину на свіже повітря. Непросто у цій ситуації і чорнобильцю, який проживає на шостому поверсі, інваліду з п’ятого поверху, який має проблеми з ногами, чи дитині-інваліду з четвертого. За відсутності ліфта ці люди були позбавлені права на повноцінне пересування і нормальне соціальне життя.

А місцева влада роками не вирішувала проблему.

Глава Уряду доручив місцевій владі вирішити цю проблему. На жаль, зробити це негайно не вдалося. Донецька ОДА поінформувала Прем’єр-міністра України Миколу Азарова про те, що на відновлення ліфту у зазначеному будинку необхідно понад 103 тис. грн.. Оскільки аварійних чи непрацюючих ліфтів досить багато, а кошти місцевого бюджету обмежені, то ці роботи були заплановані на кінець поточного року.

Микола Азаров наполіг на тому, щоб з огляду на проблеми людей з обмеженими можливостями в цьому будинку ремонт був виконаний якомога раніше, і взяв питання на особистий контроль. Він простежив, щоб у поточному кошти на зазначені цілі дійсно були передбачені і використані за призначенням.

І ось у жовтні Донецька облдержадміністрація прозвітувала про завершення робіт. За інформацією Горлівської міської ради, вартість ремонту ліфта у багатоповерхівці по вул. Матросова, 93 склала 107,89 тис. грн.

А сьогодні мешканці будинку звернулися до Прем’єр-міністра з листом, у якому подякували за сприяння у вирішенні важливої для них проблеми: «Миколо Яновичу, величезне Вам спасибі за наш ліфт! Сьогодні нам дозволили ним користуватися, - написали вони на сторінці Миколи Азарова. - Запрошуємо Вас у гості до нашої Лєрочки - вона та її мама дуже раді, що тепер зможуть виходити на вулицю, і дуже просили Вам подякувати!»

Варто також зазначити, що ситуацію з ліфтом брав на контроль телеканал «1+1», нагадував про обіцянку Прем’єр-міністра допомогти дівчинці, якій важко виходити на двір. Сподіваємося, що телеканал, який зобов’язався відстежувати історію від початку до кінця, «не забуде» згадати про її завершення у відповідному сюжеті, і продемонструє у цьому таку ж оперативність, як у критичних сюжетах.

 

версія для друку