українська російська англійська
При Мінінфраструктури створять оперативну групу з проведення льодових операцій
23.10.2013 | 10:10
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Для безпечного плавання морських суден у зимову навігацію, впорядкування їх руху в караванах, координації проведення рятувальних заходів у льодових умовах буде створено оперативну групу з проведення льодових операцій. Міністерством інфраструктури України вже підготовлено проект відповідного наказу. Про це повідомив Голова Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті Григорій Соболевський 22 жовтня під час засідання Колегії Міністерства інфраструктури України.

«Основним завданням оперативної групи визначено координацію дій щодо безпечного проведення суден у всіх регіонах під час льодової кампанії, організацію взаємодії суден у льодових караванах і прийняття рішень щодо їх плавання у складних льодових умовах», - зазначив Григорій Соболевський.

За словами Голови Укрморрічінспекції, для льодового проведення суден можуть бути задіяні 56 буксирів, що належать ДП «АМПУ», портам і приватним компаніям. Наразі вирішується питання забезпечення буксирами льодового класу Дунайського регіону та Керченської протоки, а також визначення порядку дій з надання допомоги суднам у разі їх можливого ушкодження льодом. На виконання доручення Міністра інфраструктури Володимира Козака між Укрморрічінспекцією та ДП «АМПУ» скоординовані дії щодо оперативного та повного інформаційного забезпечення капітанів портів та суден під час їх льодового проведення.

Крім цього, за словами Голови Укрморрічінспекції, у штатному режимі триває загальна підготовка підприємств, організацій та установ морегосподарського комплексу, зокрема, портів і філій ДП «АМПУ», до роботи у зимовий період. Також ведеться планова підготовка до зими внутрішніх водних шляхів і судноплавних шлюзів тощо.

«До листопада триватимуть перевірки стану готовності усіх підприємств галузі до роботи в зимовий період 2013-2014 років. На сьогодні вже перевірено 16 підприємств, решта перевірятиметься відповідно до графіку, - поінформував Григорій Соболевський. - Перевірки систем управління безпекою у портах і філіях АМПУ, призначення осіб, відповідальних за безпеку, продовжуватимуться і в листопаді. Комісії Укрморрічінспекції також контролюватимуть організацію стабільної роботи галузі в осінньо-зимовий період з метою недопущення аварійних та інших позаштатних ситуацій».

 

версія для друку