українська російська англійська
НКЦПФР інформує про анулювання ліцензій відповідно до чинного закону про депозитарну систему
23.10.2013 | 11:20
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) провадить дії, направлені на анулювання ліцензій на ведення депозитарної діяльності відповідно до чинного Закону України «Про депозитарну систему». Так, 15 жовтня 2013 року на засіданні регулятора було прийнято рішення про анулювання всіх виданих ліцензій на здійснення депозитарної діяльності - депозитарію цінних паперів, зберігача цінних паперів, з ведення реєстру власників іменних цінних паперів та розрахунково-клірингової діяльності. Відповідно до цього було анульовано ліцензій: зберігачів - 351, реєстраторів - 116, з ведення власного реєстру - 4.

Нагадаємо, що відповідно до вимог пунктів 6, 7 розділу VI Закону України «Про депозитарну систему України» зберігачі цінних паперів та реєстратори, які мали намір продовжувати здійснювати депозитарну діяльність після набуття чинності цим законом, повинні були до 12 жовтня 2013 р. отримати ліцензії на провадження депозитарної діяльності депозитарної установи.

«Зберігачі, які не отримали ліцензії «нового зразка», мають право провадити лише ті операції, що пов'язані з припиненням діяльності, а саме їм забороняється здійснювати будь-які операції на рахунках у цінних паперах депонентів, крім незавершених, операцій, пов'язаних із закриттям цих рахунків, та безумовних операцій, на підставі виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», розпорядження уповноваженої особи реєструвального органу про скасування реєстрації випуску цінних паперів, свідоцтва про право на спадщину, інших документів, визначених законодавством», - зазначила Ірина Курочкіна, директор департаменту розрахунково-клірингової діяльності НКЦПФР.

Зауважимо, що станом на 11 жовтня 2013 року здійснював депозитарну діяльність 351 зберігач цінних паперів, 295 з них отримали нову ліцензію на здійснення депозитарної діяльності депозитарної установи, а також, крім них, - 2 реєстратора і одна нова юридична особа. Таким чином, загальна кількість виданих ліцензій на провадження депозитарної діяльності депозитарної установи станом на 15.10.2013 становила 298. Крім цього, особам, які отримали ці ліцензії, було видано 87 ліцензій на зберігання активів ІСІ (інститутів спільного інвестування) та 28 - на зберігання активів ПФ (пенсійних фондів).

 

версія для друку