українська російська англійська
У Люксембурзі відбулося засідання у форматі "Трійка ОБСЄ-ЄС"
23.10.2013 | 10:04
Прес-служба Міністерства закордонних справ

21 жовтня 2013 року у Люксембурзі під спільним головуванням Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та Міністра закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінаса Лінкявічуса відбулося засідання у форматі «Трійка ОБСЄ – ЄС».

У ході зустрічі міністри зосередились на обговоренні актуальних питань безпеки у регіоні ОБСЄ, приділивши особливу увагу врегулюванню тривалих конфліктів.

У контексті останнього раунду переговорів з придністровського врегулювання у форматі «5+2», який відбувся у Брюсселі на початку жовтня, Діючий голова ОБСЄ відзначив, що «це був гарний приклад нашої співпраці задля досягнення спільної мети – безпеки та процвітання у Східній Європі». Леонід Кожара закликав і надалі заохочувати обидві сторони до максимально конструктивного обговорення усього комплексу питань порядку денного переговорів.

ОБСЄ та ЄС також тісно співпрацюють у рамках Женевських міжнародних дискусій, на яких вони співголовують разом з ООН. За словами Леоніда Кожари, необхідні узгоджені дії ОБСЄ, ЄС та ООН з метою належного проведення наступного раунду консультацій у листопаді.

Було висловлено підтримку зусиллям Співголів Мінської групи ОБСЄ, спрямованим на пошук політичних шляхів мирного врегулювання нагірно-карабаського конфлікту та забезпечення діалогу між Азербайджаном та Вірменією щодо його вирішення.

Важливою темою засідання у Люксембурзі стала підготовка до засідання Ради Міністрів ОБСЄ, яке відбудеться у Києві у грудні ц.р. Леонід Кожара відзначив позитивну оцінку пропозицій Українського головування щодо проектів рішень Ради Міністрів ОБСЄ з боку ЄС і закликав до результативної взаємодії у підготовці до зустрічі міністрів.

 

версія для друку