українська російська англійська
В.Семиноженко: Реалізація спільних наукових проектів поглибить українсько-корейське співробітництво
23.10.2013 | 10:14
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

В Україні оголошено конкурс спільних науково-дослідних українсько-корейських проектів. Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації розпочало прийом відповідних документів від потенційних учасників цього конкурсу.

За словами Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, участь наукових інститутів у конкурсі, а тим більше перемога у ньому, дає хороший стимул для як розвитку науки в Україні та Кореї, так і активізації двостороннього співробітництва на рівні обох країн. «Реалізація проектів, які переможуть у конкурсі, підтримується на державному рівні: вони впроваджуються у рамках програми співробітництва в галузі науки і технологій між профільними відомствами України та Кореї. Держава виділяє відповідне фінансування для того, аби вчені могли брати участь в проектах на території країни-партнера», - зазначив Володимир Семиноженко

За його словами, попередній досвід засвідчив велику зацікавленість наукових установ такими проектами. Тільки за період 2010-2013 років було реалізовано ряд проектів у сфері електронних кореляцій у наноструктурах; використання нових матеріалів буферних та поглинаючих шарів для дешевих плівкових полікристалічних сонячних елементів на основі гетеропереходів; синтезу нових гібридних адсорбентів для прекоцентрування і селективного видалення важких металів і радіонуклідів з рідких розчинів та ін. А у попередні роки досліджувалися, наприклад, квантові явища та особливості фізичних властивостей наноструктур, проводилися спільні дослідження для астрономічної спектронометрії та у галузі спін фотоніки та нанофізики, вивчалося питання підвищення ефективності використання природного газу в автомобільних двигунах.

«Це досить серйозний пласт роботи, і ми сподіваємося, що наступний період теж буде плідний і принесе цікаві результати», - підкреслив Голова Держіфнормнауки.

Довідково

Прийом документів на конкурс спільних науково-дослідних українсько-корейських проектів у рамках програми  співробітництва в галузі науки і технологій на 2014-2017 рр. триватиме з 15 жовтня по 14 листопада 2013 року. З української сторони здійсненням програми керує Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, з корейської сторони – Бюро з міжнародного співробітництва  Міністерства науки, інформаційних технологій та планування майбутнього Республіки Корея. Мета Програми - сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між групами науковців обох країн.

До участі у конкурсі прийматимуться проекти в сфері: біологія та біотехнології; нанофізика та нанотехнології; ІКТ; фізика високих енергій; фізика елементарних частинок. Конкурс відкритий для будь яких лабораторій чи науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн.

версія для друку