українська російська англійська
Держсільгоспінспекцією виявлено 15,5 тис. порушень земельного законодавства на площі понад 4 млн. га
23.10.2013 | 11:07
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Державною інспекцією сільського господарства України проведено понад 23,2 тис. перевірок дотримання вимог земельного законодавства, в результаті яких виявлено 15,5 тис. порушень на загальній площі 4 млн. 150,1 тис. га, видано 14,8 тис. приписів з вимогами усунення порушень і їх негативних наслідків та складено понад 7,9 тис. протоколів про адміністративні правопорушення. Про це йшлося під час розгляду підсумків роботи за останні 9 місяців на засіданні колегії Інспекції.

Зокрема, було зазначено, що до адміністративної відповідальності притягнуто майже 6,8 тис. громадян та посадових осіб, на яких накладено штрафів на загальну суму 1 млн. 715,5 тис. грн., з яких до державного бюджету надійшло майже 76 %. Відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної через самовільне зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, на початок жовтня загальна сума нарахованої шкоди склала 38 млн. 269 тис. грн. Із нарахованої суми добровільно сплачено понад 4 млн. 556,5 тис. грн. До органів прокуратури передано 571 матеріал на загальну суму понад 25 млн. грн. для подання позовів до суду щодо примусового стягнення нарахованої шкоди до державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Крім того, перевірено 86,1 тис. рішень та розпоряджень з питань регулювання земельних відносин, прийнятих 1754 органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. За результатами перевірок виявлено 13573 рішення та розпорядження, що прийняті з порушенням вимог земельного законодавства.

До органів прокуратури та органів досудового слідства направлено 1319 матеріалів, 113 з яких із вбачанням у діях порушників ознак кримінального правопорушення.

Так, відсоток виявлення порушень під час перевірок склав 68,5 %, а середній відсоток складених протоколів від загальної кількості виявлених порушень склав понад 51 %.

 

 

 

версія для друку