українська російська англійська
Микола Азаров доручив вивчити можливості для пожвавлення кредитування реального сектору економіки
23.10.2013 | 11:32
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Першому віце-прем’єр-міністру України Сергію Арбузову разом з Національним банком глибоко вивчити можливості створення максимально сприятливих умов для кредитування саме реального сектору економіки в інтересах розвитку та представити відповідні пропозиції на розгляд Уряду. Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів 23 жовтня 2013 року.

За його словами, без кардинального збільшення довгострокового кредитування реального сектору економіки неможливо нарощувати виробництво і одночасно модернізувати вітчизняні підприємства.

«Треба визнати, що у перманентно складній ситуації останніх років банківська система (яку ми з величезними зусиллями стабілізували після кризи 2008-2009 років) не взяла на себе частку відповідальності за економічний розвиток країни», - наголосив Микола Азаров.

Так, комерційні банки на 1 жовтня поточного року залучили величезний ресурс: понад 425 мільярдів гривень депозитів фізичних осіб. «Це гроші наших громадян, отримані завдяки збільшенню доходів населення. І як же працює цей та інші банківські ресурси? Фактично тільки на проїдання», - підкреслив Глава Уряду.

Він додав, що з 1 березня 2010 року загальний обсяг наданих споживчих кредитів на термін до 1 року виріс у 2,4 раза. А обсяг кредитів підприємствам терміном більше 1 року збільшився лише на 22%. При тому, що за цей же час банківські депозити зросли у 2 рази.

«Треба усвідомити, що «споживча» модель участі банків в економіці підтримує короткотерміновий попит, але не створює перспективних робочих місць і нових доходів, які в свою чергу стануть новим ресурсом банківської системи», - заявив Микола Азаров.

За його словами, жоден бізнес, крім спекулятивного, не може нормально розвиватися, коли фінансові ресурси коштують понад 20% на рік. Тому Президент України поставив завдання задіяти всі можливі механізми для здешевлення кредитного ресурсу для підприємств вже до кінця року принаймні до 14% річних. А у наступному році доступність кредитних ресурсів для виробника повинна стати головним генератором зростання, в першу чергу для проектів Програми активізації економіки.

 

версія для друку