українська російська англійська
Глава Уряду доручив знайти додаткові стимули для розширення попиту на вітчизняну продукцію
23.10.2013 | 12:12
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Глава Уряду доручив знайти додаткові стимули для розширення внутрішнього споживчого попиту вітчизняну продукцію. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив під час засідання Кабінету Міністрів 23 жовтня 2013 року.

Прем’єр-міністр зазначив, що у січні-вересні роздрібна торгівля була лідером економічного зростання: оборот зріс майже на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року, і це за умов майже нульової інфляції.

Однак попит поволі спрямовується на товари іноземного походження. Так, частка продажу товарів, які вироблені на території України, за підсумком I півріччя 2013р. становила 58% проти 60% у I півріччі 2012 р. Отже, внутрішній споживчий попит підтримується на високому рівні, але ним все більше користуються не вітчизняні підприємства, а імпортери.

«Хочу спитати у Міністра економічного розвитку та торгівлі та у Міністра промислової політики: куди ви дивитесь? Ви управляєте процесами чи тільки спостерігаєте? Де ваші пропозиції щодо стимулювання торгівлі вітчизняними товарами? - поставив питання Микола Азаров. - Доручаю Мінекономрозвитку та Мінпромполітики проаналізувати стан виконання заходів щодо імпортозаміщення та доповісти про додаткові стимули, необхідні для розширення внутрішнього споживчого попиту на продукцію вітчизняного виробництва».

 

версія для друку