українська російська англійська
Заявки авіакомпаній на експлуатацію повітряних ліній задовольняються у повному обсязі
23.10.2013 | 16:10
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Мініфраструктури та Державіаслужба продовжують політику розширення географії польотів та залучення нових перевізників – заявки авіакомпаній на експлуатацію повітряних ліній задовольняються у повному обсязі.

З початку роботи Комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації повітряних ліній – упродовж травня-жовтня 2013 року – розглянуто 203 заяви перевізників щодо виконання міжнародних регулярних рейсів. Авіакомпаніям надано права на експлуатацію 122 повітряних ліній з Києва та більшості регіональних аеропортів. У наданні 81 права відмовлено – на ті повітряні лінії, на яких Україна вичерпала свою квоту відповідно до міжнародних угод про повітряне сполучення.

При цьому низка авіакомпаній отримала призначення на далекомагістральні маршрути. Приміром, авіакомпанія «Роза Вітрів» виконуватиме міжнародні польоти на лініях Київ – Бангкок (Таїланд), Київ – Коломбо (Шрі-Ланка), Київ – Хошимін (В’єтнам), Київ – Гоа (Індія). «Авіалінії Харкова» призначено на лінію Київ – Бангкок (Таїланд), «ЮТейр Україна» – на лінії Донецьк – Бангкок й Одеса – Бангкок.

Також Комісією надано 35 прав на експлуатацію повітряних ліній на внутрішніх регулярних рейсах – задоволено всі заяви авіаперевізників. Окрім традиційних рейсів із Києва до потужних регіональних аеропортів України, надано права авіакомпаніям: «Ейр Онікс» виконувати польоти сполученням Донецьк – Сімферополь, «Дніпроавіа» –Дніпропетровськ – Івано-Франківськ, «Ян Еір» - Чернівці – Київ, Ужгород – Київ, Маріуполь – Київ, Запоріжжя – Київ.

Для виконання чартерних рейсів Комісією надано 235 прав на експлуатацію повітряних ліній до багатьох курортів світу, з них 203 – на сезон зимової навігації 2013 – 2014 років. Це такі традиційні зимові напрямки: Туніс, Іспанія, Єгипет, Австрія, Фінляндія, а також далекомагістральні маршрути до Домінікани, Таїланду, Індії, В’єтнаму, Мальдівських островів.

За заявами авіакомпаній Комісією анульовано 85 раніше наданих призначень, за якими перевізники не планують виконувати регулярні рейси.

Загалом упродовж травня-жовтня 2013 року проведено 8 засідань Комісії – розглянуто 570 заяв чотирнадцяти українських авіаперевізників щодо надання та анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній на виконання міжнародних та внутрішніх регулярних рейсів, а також серії міжнародних чартерних рейсів. Нагадаємо, до складу Комісії входять представники Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби.

Довідково

Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній, затверджений наказом Міністерства інфраструктури від 23.04.2013 № 245 набрав чинності 31 травня 2013 року. Цей документ встановлює єдиний чіткий механізм допуску авіаперевізників до конкретних повітряних ліній, зрозумілі вимоги до їх експлуатації, а також дозволяє обмежувати обсяги прав, якщо перевізник не виконує взяті на себе зобов’язання.

Такий порядок дає можливість більш ефективно використовувати повітряні лінії, що, у свою чергу, сприяє залученню нових авіаперевізників, збільшенню обсягів авіаперевезень, розвитку аеропортів, розширенню географії польотів, диверсифікації продукту та зниженню вартості авіаквитків.

Порядок розроблено відповідно до Повітряного кодексу України та стандартів і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) згідно з тенденціями розвитку світової галузі авіаперевезень.

 

версія для друку