українська російська англійська
Україна може очолити організацію при G20
23.10.2013 | 15:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна бере активну участь у вирішенні проблеми глобальної продовольчої безпеки. І саме розвиток зернового сектору, як базового для виробництва продуктів харчування, стає першочерговим. Тому на Україну, яка посідає друге місце в світі за обсягами експорту збіжжя, покладена дуже серйозна відповідальність. Про це сьогодні під час IV Українського зернового конгресу повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Світова спільнота сьогодні досягла значних успіхів у боротьбі з голодом. Так, кількість голодуючого населення зменшилася з 19% до 12%. І значну роль у цьому зіграли міжнародні продовольчі програми. І Україна теж залучена до вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки. Бо наша країна є постачальником Всесвітньої Продовольчої Програми ООН, а також відіграє одну з провідних ролей на світовому ринку продовольства», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк також наголосив, що важливу роль у подоланні різниці між потребами населення планети та виробництвом сільгосппродукції має відіграти зерновий сектор. Так, саме він стане базовим для виробництва продуктів харчування. Тому наразі Україна розширює географію постачань на зовнішні ринки.

Також очільник відомства зазначив, що необхідно точно формувати баланси виробництва та запасів продовольства на рівні держав, регіонів та світу в цілому. Саме цим і займається Інформаційна система сільськогосподарського ринку AMIS, яка працює при Великій Двадцятці. І саме Україна може очолити AMIS у 2014 році.

«Хотілося б, щоб міжнародні організації та уряди інших країн підтримали Україну, як кандидатуру, яка може очолити AMIS у 2014 році. Україна, маючи можливості впливати на світову кон’юнктуру, буде робити все можливе для стабілізації, а не для розхитування ринку», − зазначив Міністр.

версія для друку