українська російська англійська
Рятувальні та оперативні служби відпрацювали взаємодію під час ліквідації надзвичайних ситуацій у Києві взимку
23.10.2013 | 16:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

23 жовтня у Києві за участю Прем‘єр-міністра України Миколи Азарова відбулися спільні командно-штабні тренування оперативно-рятувальних служб, військових, комунальників, працівників ДАІ та волонтерів.

Такі навчання відбуваються вперше, до їх проведення спонукав досвід екстремальних природних ситуацій минулих років.

Організатором і координатором тренувань є Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Під час тренувань була відпрацьована взаємодія та координація всіх можливих учасників ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду.

Також у тренуваннях взяли участь Віце-прем‘єр-міністр України Олександр Вілкул, голова ДСНС України Михайло Болотських.

Тренування включали дві фази: відпрацювання алгоритму роботи міжвідомчого оперативного штабу, який приймає стратегічні рішення і координує роботу всіх служб, та відпрацювання практичних завдань.

У межах тренувань робота міжвідомчого оперативного штабу була розгорнута у Державному центрі управління в надзвичайних ситуаціях. До штабу увійшли представники ДСНС України, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Київської міської державної адміністрації та інших відомств. До компетенції штабу відноситься визначення стратегічних завдань при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій та під час ліквідації їх наслідків.

За словами Прем‘єр-міністра України Миколи Азарова, відпрацювання дій міжвідомчого штабу під час тренувань дозволить ефективніше реагувати на реальні загрози.

За результатами штабних тренувань Микола Азаров доручив звернути особливу увагу на функціонування стоянок для великовантажного транспорту на основних магістралях, організацію управління дорожнім рухом, зокрема вивільнення з заторів машин швидкої медичної допомоги, автомобілів, що перевозять медикаменти, продукти харчування першої необхідності та інші соціально важливі вантажі. Також Прем‘єр-міністр доручив впровадити систему постійної співпраці і залучення волонтерських організацій і окремих волонтерських груп до запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків.

Під час практичних навчань у різних куточках Києва були відпрацьовані питання обмеження руху великовантажного транспорту на в‘їзді до столиці, вилучення із затору машин швидкої допомоги і транспорту з соціально важливими вантажами (медикаменти, продукти тощо), буксирування транспорту тягачами, робота пунктів обігріву, робота снігоприбиральної техніки, ліквідація пошкодження на тепломережі, очищення доріг і тротуарів від снігу, взаємодія з волонтерами.

Загалом у навчаннях у Києві взяли участь 230 осіб та близько 70 одиниць техніки різного призначення.

За тактичним задумом і кількістю залучених учасників і техніки сьогоднішнє навчання є найбільш масштабним для столиці.

Аналогічні навчання, направлені на відпрацювання взаємодії в осінньо-зимовий період, за дорученням Прем‘єр-міністра України Миколи Азарова протягом жовтня проходять у всіх регіонах України.

Загалом для протидії загрозам зимового періоду на території всієї України сформовано міжвідомче угруповання сил від ДСНС України, Міноборони, МВС, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Мінрегіону загальною чисельністю понад 40,6 тис. осіб та 11,5 од. основної техніки.

Зокрема, до виконання завдань в осінньо-зимовий період підготовлено понад 2,4 тис. одиниць інженерної техніки та 1,5 тис. автомобілів підвищеної прохідності і тягачів для вилучення транспорту із снігових заметів. Чергування такої техніки відбуватиметься у місцях прогнозованого утворення транспортних заторів, зокрема на гірських перевалах, та на автодорогах державного значення. На випадок значного пониження температури повітря передбачено розгортання близько 1 тис. пунктів обігріву.

 

версія для друку