українська російська англійська
Голова Укрдержреєстру розповів про нововведення в сфері державної реєстрації нерухомості
23.10.2013 | 18:07
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

23 жовтня 2013 року в приміщенні Кабінету Міністрів України відбулася прес-конференція Голови Державної реєстраційної служби України Дмитра Ворони, яка була присвячена темі «Нововведення в сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно».

Голова Укрдержеєстру доповів присутнім про законодавчі ініціативи Служби, які спрямовані на спрощення і поліпшення процесу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Зокрема, мова йде про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення врегулювання відносин на об’єкти нерухомого майна)» №2049а (прийнятий Верховною Радою у першому читанні) та Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

Дані нормативно-правові акти врегульовують особливості передачі архівів від БТІ до Укрдержреєстру, питання про припинення іпотеки та повернення громадянам державного мита, можливості подання документів для реєстрації через «Укрпошту», звільнення державних органів та органів місцевого самоврядування від сплати держмита, а також спрощення системи державної реєстрації прав, похідних від права власності – оренди чи іпотеки.

«Ми прагнемо до надання зручних та прозорих послуг для населення», - наголосив у своєму виступі Дмитро Ворона. Він також висловив сподівання на те, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення врегулювання відносин на об’єкти нерухомого майна)» найближчим часом буде прийнятий Верховною Радою України за основу.

 

 

версія для друку