українська російська англійська
Завершено обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади
23.10.2013 | 18:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Завершено обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. 22 жовтня ц. р. Прем’єр-міністром України надіслано Главі держави відповідний проект Указу Президента.

Проект Указу “Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади” схвалено на засіданні Уряду ще 8 квітня поточного року, але за відповідним рішенням Ради регіонів організовано обговорення проекту серед територіальних громад та забезпечено проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо переваг реформи системи місцевого самоврядування, а також роз’яснення її суті та основних напрямів.

З цією метою за участі представників майже 11,5 тис. територіальних громад здійснено 10684 заходи, в тому числі – 26 засідань регіональних рад. Крім того, розміщено розширену роз’яснювальну інформацію про основні положення проекту Концепції більш ніж у 6 тис. засобів масової інформації.

Про підтримку проекту свідчить аналіз і узагальнення висловлених під час обговорення пропозицій і зауважень, більшість яких стосуються питань практичної реалізації основних положень Концепції. Зазначені пропозиції будуть використані під час розроблення проекту плану заходів з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Реалізація Концепції сприятиме посиленню правової, організаційної та матеріальної спроможності територіальних громад, розвитку ефективної територіальної організації влади та органів місцевого самоврядування, провадженню їх діяльності з дотриманням принципів та положень Європейської хартії місцевого самоврядування, створенню умов для запровадження доступних адміністративних, соціальних та інших послуг.

 

версія для друку