українська російська англійська
Члени громадських рад при Міненерговугілля і НКРЕ обговорили питання розвитку галузі
24.10.2013 | 09:26
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Відбулось виїзне засідання Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України та Громадської ради при НКРЕ України у на базі ПАТ «Хмельницькобленерго».

У засіданні взяли участь: члени Громадських рад при Міненерговугілля  та НКРЕ, представники Міненерговугілля, заступник голови Хмельницької обласної держадміністрації Галищук В.І., представники Всеукраїнської Ради  ветеранів праці енергетики, представники ЗМІ.

На засіданні підбито підсумки та зроблено аналіз виконання Плану роботи Громадської ради у 2013р., уточнено План роботи Громадської ради у IV кварталі 2013 року та обговорено пропозиції до відповідного плану на 2014 рік..

У ході засідання обговорено питання щодо перспектив розвитку вугільної галузі, впровадження нових технологій з видобування вугілля. Також приділено увагу важливому питанню екологічних ризиків, пов’язаних із діяльністю ТЕС, а також розвитку в Україні альтернативної енергетики, що стало причиною дискусії. Зокрема, у виступах наголошено, що АЕС на сьогодні є потужним гравцем на енергоринку України.

Ветерани енергетичної галузі під час засідання порушили важливі проблему втрати електроенергії в мережах. Зокрема, генеральний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» О. Шпак проаналізував досвід європейських країн з цього питання та наголосив, що зменшення показника втрат електроенергії в мережах є стратегічним завданням усіх енергетичних компаній. Присутні ознайомилися із результатами впровадження пілотного проекту з реконструкції енергомереж садибної частини м. Нетішин, що дало можливість суттєво знизити втрати енергії – з 26 до 4,6 відсотка.

Голова Громадської ради при НКРЕ В. Котко підкреслив важливість участі громадських рад в опрацюванні положень такого важливого документа, як Енергетична стратегія України на період до 2030 року.

Присутні також обмінялись враженнями щодо побаченого в ході екскурсії на підприємстві ПАТ «Хмельницькобленерго» - сервісному центрі Летичівського РЕМ. Учасниками заходу висловлено схвальні відгуки щодо високого, європейського рівня організації обслуговування населення та облаштування побуту співробітників підприємства.

Підсумовуючи засідання, голова Громадської ради при Міненерговугілля, Герой України С. Поташник вніс пропозицію узагальнити досвід та рекомендувати компаніям використовувати його в роботі. Учасники засідання були одностайними щодо необхідності тісної співпраці з Міненерговугілля та активізації діяльності громадських рад, організації широкого діалогу урядовців, законодавців, експертів, фахівців галузі і широкої громадськості з метою ефективного прийняття рішень у сфері енергетики.

версія для друку