українська російська англійська
На Херсонщині встановлено межі прибережних захисних смуг навколо водних об'єктів
24.10.2013 | 10:23
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

На сьогодні у Херсонській області встановлено межі прибережних захисних смуг навколо водних об’єктів на площі 2591 га (або 28 відсотків).

Спільними зусиллями екологів, спеціалістів водного господарства та землевпорядної служби області визначено 300 водних об’єктів, прибережні захисні смуги навколо яких необхідно встановити у першу чергу.

Головне управління Держземагентства в області спільно з департаментом екології та природних ресурсів Херсонської облдержадміністрації, враховуючи загальнодержавне значення таких стратегічних водних об’єктів, як річка Дніпро, Каховське водосховище та Дніпро-Бузький лиман, сформували пакет документів до Мінприроди України щодо передбачення виділення у державному бюджеті на наступний рік коштів у сумі понад 1,37 млн. грн. на встановлення меж прибережних захисних смуг навколо цих об’єктів.

Крім того, підготували для обласної ради пропозиції щодо виділення з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища понад 280 тис. грн. на організацію робіт зі встановлення межі прибережної захисної смуги навколо Чорного моря на території Скадовського району. Також розроблені кошториси щодо виконання цих робіт на території Приморської, Антонівської, Тарасівської, Володимирської сільських рад зазначеного району на площі понад 7 тис. га загальною вартістю 452,5 тис. гривень.

«Розробка та реалізація проектних пропозицій дозволить не лише запобігти засміченню водних ресурсів та знищенню навколоводних рослин, а й встановити режим обмеженої господарської діяльності на цих територіях, обґрунтувати необхідність проведення агротехнічних, лісомеліоративних, гідротехнічних та санітарних заходів в межах прибережних захисних смуг», – зазначив начальник головного управління Держземагентства у Херсонській області Валерій Лазарєв.

Створення водоохоронних зон навколо водних об'єктів, у межах яких виділяються зони суворого обмеження господарської діяльності – прибережні захисні смуги, є одним із засобів запобігання деградації екосистем і водних ресурсів.

 

 

версія для друку