українська російська англійська
Україна змінить Список товарів, які можуть використовуватись у створенні ракетної зброї
24.10.2013 | 10:47
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд підтримав розроблений Мінекономрозвитку за участю Держекспортконтролю проект постанови Кабінету Міністрів України, яким передбачено внесення змін до національного Списку товарів подвійного використання, що можуть бути використані у створенні ракетної зброї.

Прийняття документа дозволить привести національний Список у відповідність з аналогічним списком товарів Режиму контролю за ракетними технологіями, погодженим у 2012 році державами-учасницями цього режиму, включаючи Україну.

Зміни, що вносяться до національного Списку товарів, стосуються уточнення характеристик головних частин ракет, турбореактивних і турбовентиляторних двигунів, аеродинамічних труб, мартенситно-старіючої сталі та компонентів ракетного палива.

«Схвалення постанови надасть можливість здійснювати експортний контроль за міжнародними передачами зазначених товарів подвійного використання на рівні і в обсязі, які узгоджені державами-учасниця цього Режиму у 2012 році, та сприятиме зміцненню міжнародного іміджу України як держави, яка безумовно виконує свої міжнародні зобов’язання», - підкреслив директор департаменту економіки оборони та безпеки Мінекономрозвитку Петро Неботов.

Довідково

Міжнародний режим експортного контролю «Режим контролю за ракетними технологіями» існує з 1987 року і є неформальним, добровільним об’єднанням промислово розвинутих країн. На цей час учасниками режиму є 34 країни світу (включаючи Україну з 1998 року).

Мета режиму – припинення розповсюдження у світі балістичних ракет, що можуть нести ядерні боєголовки, та безпілотних систем доставки зброї масового знищення. З цією метою країни-учасниці режиму розробили спільні принципи експорту товарів, що можуть бути використанні у створенні ракетної зброї, та прийняли відповідний список товарів. Щорічно до цього списку вносяться зміни та доповнення.

 

версія для друку