українська російська англійська
Підписано Меморандум про співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища між владою та луганським бізнесом
24.10.2013 | 14:50
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

24 жовтня 2013 року у рамках пленарного засідання Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» підписано Меморандум про співпрацю у сфері охорони навколишнього середовища між Міністерством екології та природних ресурсів України, Луганською облдержадміністрацією, Луганською обласною радою і великими промисловими підприємствами регіону.

Від представників бізнесу документ підписали ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», компанія ДТЕК, у тому числі «ДТЕК Ровенькиантрацит» і «ДТЕК Свердловантрацит », ТОВ «ДТЕК Східенерго», а також ПрАТ «Північнодонецьке об'єднання Азот».

Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков розповів, що головною метою підписання меморандуму є поліпшення екологічної ситуації в регіоні. «Найбільші промислові підприємства області взяли на себе ці зобов'язання, - підкреслив він. - А держава зі свого боку зобов'язується створити умови, які б стимулювали екологізацію їх виробництва».

При цьому голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк зазначив, що на підприємства-підписанти припадає 85% всіх викидів у Луганській області, і сьогодні вони офіційно прийняли на себе відповідальність, у тому числі фінансову, за поліпшення екологічної ситуації.

«Але підписання меморандуму з ними - це тільки початок роботи. Обласна влада також планує укласти аналогічні домовленості ще з 40 підприємствами регіону» , - поділився планами голова Луганської ОДА.

Говорячи про фінансову складову документа, голова Луганської облради Валерій Голенко відзначив, що сукупно у найближчі 5 років ці підприємства планують затратити близько 950 млн. грн. на вирішення екологічних проблем. Серед найбільш істотних статей витрат - установка найсучасніших очисних споруд на їх виробництвах.

версія для друку