українська російська англійська
На Львівщині втричі збільшено ярмаркові заходи з реалізації сільськогосподарської продукції
24.10.2013 | 15:37
Львівська ОДА

24 жовтня перший заступник голови Львівської облдержадміністрації  Богдан Матолич  взяв участь у  всеукраїнській селекторній нараді з питань проведення комплексу осінньо-польових робіт та цінової ситуації на ринку овочів та картоплі.

Зазначимо,  у Львівській області проведено зяблевий обробіток ґрунту на площі – 198,4 тис. га, або 75 %, в тому числі глибоку оранку – 20,0 тис. га, або 87% до прогнозу.

Станом на 23.10. 2013 закладено в картопле-овочесховища 59,6 тис. тонн продукції (картопля – 47,9 тис. тонн, (104,9 %), овочі – 11,7 тис. тонн, (65,9 %).  Продовжується збирання овочів (пізня капуста), закладка овочів триває.

Регіональний ресурс продовольчого зерна  сформовано у кількості 66,3 тис. тонн, або 104% до завдання, у тому числі  41,75 тис. тонн шляхом укладання тристоронніх договорів із сільськогосподарськими виробниками та 24,55 тис. тонн – ПАТ «Концерн Хлібпром» на основі укладеного меморандуму.

Також за даними НДІ «Украгропромпродуктивність», темпи росту сукупної вартості борщового набору у Львівській області у порівнянні до минулого року є нижчими, ніж в середньому по Україні та становлять 147,1%, тоді як по Україні 154,2%.

З метою мінімізації негативного впливу на цінову ситуацію на продовольчому ринку, у зв’язку з підвищенням попиту на сільськогосподарську продукцію та більш повного задоволення потреб населення, в районах області та містах обласного значення активізовано роботу з організації проведення ярмаркових заходів з продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

З цією метою в регіоні розроблено план-графік проведення ярмаркових заходів до кінця поточного року, яким передбачено збільшення ярмарків з реалізації сільськогосподарської продукції майже у три рази та відповідно – точок їх проведення.

Окрім цього, щотижнево проводиться моніторинг роздрібних цін на основні соціально значимі продукти харчування, у тому числі на картоплю та овочі.

 

версія для друку