українська російська англійська
О.Лукаш: Рекордна кількість бажаючих стати нотаріусами свідчить про їхню віру в об'єктивні іспити
24.10.2013 | 16:24
Прес-служба Міністерства юстиції

Та рекордна кількість людей, які заявили про своє бажання скласти іспити на зайняття нотаріальною діяльністю (а сьогодні до іспитів допущено 269 осіб – вдвічі більше за попередні роки) свідчить про те, що люди вірять в об’єктивне оцінювання їхніх знань. А також у те, що Міністерство юстиції зможе їм це забезпечити, і така довіра для нас дуже важлива. На цьому наголосила Міністр юстиції України Олена Лукаш, коментуючи нові засади, за якими  цього року проводитимуться іспити на зайняття нотаріальною діяльністю.

29 жовтня 2013 року відбудеться кваліфікаційний іспит для осіб, які мають намір здійснювати нотаріальну діяльність. За результатами розгляду подань головних управлінь юстиції Вища кваліфікаційна комісія нотаріату 22 жовтня одноголосно ухвалила рішення про допуск до складання іспиту 269 осіб з усіх регіонів України.

Іспити передбачають оцінювання знань за білетом, який містить три теоретичні питання і два практичні завдання.

За словами директора Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України Лілії Чигвінцевої, ці іспити нададуть можливість членам Вищої кваліфікаційної комісії проаналізувати доцільність саме такого порядку здачі іспиту, запровадженого у 2012 році, або перейти згодом до тестової форми здачі іспитів, яка сьогодні широко застосовується у сфері тестування знань.

Для запобігання будь-яких непорозумінь між екзаменаторами та тими, кого екзаменують, Вища кваліфікаційна комісія вирішила встановити камери відеоспостереження в аудиторії, де проходитимуть іспити. Крім того, вперше за історію їх складання на них зможуть бути присутні також представники засобів масової інформації.

версія для друку