українська російська англійська
В Україні встановлюють чіткі правила на ринку надання послуг у сфері землеустрою
25.10.2013 | 10:24
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Верховна Рада України прийняла за основу проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою”. Законопроектом (реєстр. №3238) пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Закону «Про землеустрій» та низки інших законів з метою: усунення розбіжностей у назвах документацій із землеустрою в різних законах; визначення вичерпного переліку документів, з якого складається документація із землеустрою; визначення виключного переліку суб’єктів, які здійснюють погодження та затвердження конкретних видів документації із землеустрою.

Стаття 25 Закону України «Про землеустрій» не містить виключного переліку видів документації із землеустрою і дозволяє законами України та іншими нормативно-правовими актами встановлювати інші види документації із землеустрою. Це призвело до того, що в різних законах одна і та ж документація із землеустрою називається по різному і містить різні підходи до її погодження та затвердження. Така ситуація призводить до зловживань та корупції у сфері земельних відносин на етапі погодження та затвердження документації із землеустрою.

Виходячи з цього, виникла потреба у систематизації видів документації із землеустрою, визначення їх складу і змісту та встановлення чіткого порядку погодження і затвердження документації із землеустрою.

Ухвалення проекту Закону дасть можливість усунути правові колізії в діючому законодавстві, визначити чіткі правила на ринку надання послуг у сфері землеустрою, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, забезпечить сприятливі умови для розвитку вітчизняної економіки та ведення бізнесу.

 

версія для друку