українська російська англійська
Здешевлення вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів врегульовано, - Закон
25.10.2013 | 10:55
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо здешевлення вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів” (реєстраційний номер проекту 3099), який дозволить суттєво зменшити витрати на  підготовку та проведення земельних торгів.

Законом передбачено знизити граничний рівень виплати винагороди виконавцю земельних торгів з 3500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та звільнити організаторів торгів від обов‘язкового публікування інформації про проведення земельних торгів у засобах масової інформації загальнодержавної, регіональної та місцевої сфери розповсюдження. Віднині оприлюднення такої інформації у друкованих ЗМІ може здійснюватися лише за бажанням організаторів земельних торгів. Ці заходи, на думку авторів законодавчого акта, забезпечать активізацію практики проведення земельних торгів, що сприятиме додатковим бюджетним надходженням.

Нині важливою складовою у загальному спектрі стримуючих факторів проведення земельних торгів є висока вартість робіт з їх підготовки та проведення. Так, загальна вартість робіт з підготовки земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 100 га до земельних торгів та витрати на їх проведення сягає 53 тис. гривень.

Значну частину в загальній вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів займає публікація відповідних оголошень та повідомлень у друкованих засобах масової інформації, що ускладнює процедуру проведення земельних торгів, призводить до значних витрат коштів та потребує багато часу.

Автори акта підрахували, що в середньому по Україні вартість публікацій у засобах масової інформації загальнодержавної, регіональної та місцевої сфери розповсюдження оголошень про проведення земельних торгів та повідомлень про результати їх проведення становить 22,2 тис. гривень, або 42% від суми загальних витрат на підготовку і проведення земельних торгів.

Одним із шляхів здешевлення вартості робіт є забезпечення розміщення зазначених повідомлень та оголошень лише на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який дозволяє оперативно та на безоплатній основі здійснювати їх публікацію.

Крім того, важливою складовою діяльності органів влади є здешевлення процедури підготовки та проведення земельних торгів за рахунок перегляду витрат на їх проведення в частині зменшення граничного рівня виплати винагороди виконавцю земельних торгів.

 

 

 

версія для друку