українська російська англійська
Херсонщина підвищує свою енергоефективність
25.10.2013 | 12:44
Херсонська ОДА

Питання реалізації проекту енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання та гранту Фонду Чистих Технологій було обговорено під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка з керівником проекту, економістом з питань енергетики Ядвігою Семіколеновою та  експертами Світового банку, яка відбулась сьогодні в облдержадміністрації.

У зустрічі також взяли участь голова обласної ради Віктор Пелих, перший заступник голови облдержадміністрації Єгор Устинов, перший заступник Херсонського міського голови Володимир Ярошевський.

Голова обласної державної адміністрації Микола Костяк відзначив надзвичайну важливість зустрічі, адже питання реалізації в області проектів енергоефективності є досить актуальним: «Херсонщина – територія здоров’я, тож наразі існує надзвичайна зацікавленість у реалізації проектів з впровадження альтернативних, більш екологічних джерел енергії, зокрема, у сфері теплоенергетики. Для нас дуже важливо, що Світовий банк готовий допомогти у цьому».

За словами керівника проекту Ядвіги Семіколенової, мерсон відповідно до всіх показників було відібрано з шести десяти трьох пропозицій до шістки міст, у яких буде  реалізовано проект. Головною метою проекту є підвищення енергоефективності шляхом модернізації котелень та  впровадження малопоширених в Україні технологій. Наразі завершується підготовка техніко-економічного обґрунтування проекту.

Проект розрахований на шість років, проте голова обласної державної адміністрації Микола Костяк запропонував розглянути можливість скорочення терміну, зі свого боку, запевнивши у стовідсотковому сприянні у його реалізації. «Зацікавленість у цьому проекті дуже велика, тому ми, на обласному рівні, докладемо максимум зусиль для того, щоб створити всі необхідні умови для якнайшвидшої реалізації проекту».

Довідка. Світовий банк, заснований у 1944 році, є однією з найбільших у світі організацій, що надають допомогу з метою розвитку. Банк, що надав у 2002 фінансовому році країнам-клієнтам позики на загальну суму 19,5 млрд. дол. США, у цей час здійснює свою діяльність більш ніж в 100 країнах, що розвиваються, здійснюючи фінансову й консультаційну допомогу з метою підвищення рівня життя й поліпшення життя найбіднішого населення. Банк розробляє стратегії допомоги для кожної зі своїх країн-клієнтів у співробітництві з державними органами, неурядовими організаціями й приватним сектором.

 

версія для друку