українська російська англійська
Парафовано декларацію щодо реалізації проекту Адріатичного газового коридору
25.10.2013 | 14:43
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

25 жовтня у м. Брюссель у рамках засідання Ради ЄС Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький парафував від імені Уряду України тристоронню декларацію із Урядом Республіки Хорватія та Урядом Угорщини про реалізацію проекту Адріатичного газового коридору, який підтримується  Європейською Комісією. Об’єктом газопостачання трубопроводу має стати LNG термінал, який Хорватія планує збудувати на о. Крк в Адріатичному морі (проект «Адріа LNG»).

Декларацію було парафовано з метою підвищення енергетичної безпеки,  подальшої інтеграції енергетичних систем, диверсифікації поставок природного газу, створення нових можливостей для регіонального економічного розвитку через з’єднання енергетичних інфраструктур та енергетичних ринків, сприяння належного функціонування загальноєвропейського енергетичного ринку.

На думку Європейського комісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера, парафування і подальше затвердження Спільної українсько-угорсько-хорватської декларації про створення Адріатичного газового коридору матиме важливе значення для успіху Вільнюського саміту, бо саме енергетика є одним із найбільш потужних локомотивів євроінтеграції України.

 

 

версія для друку