українська російська англійська
Триває семінар з практичної імплементації Конвенції ЮНЕСКО у Львові
25.10.2013 | 15:37
Прес-служба Міністерства культури

У Львові триває семінар з практичної імплементації Конвенції ЮНЕСКО про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, організований Міністерством культури України спільно з Європейською Комісією.

Це дискусійна платформа, на якій провідні міжнародні та українські експерти обговорюють шляхи розвитку і взаємодії культур та методи підтримки розмаїття форм культурного самовираження.

На урочистому відкритті семінару виступив перший заступник міністра культури України Тимофій Кохан. «Сьогодні у питаннях культурного розмаїття, форм його вираження, підтримки й захисту в Україні немає великих проблем, – зауважив Тимофій Кохан. – У дечому ми навіть можемо поділитись досвідом із зарубіжними колегами щодо політичної підтримки, політичного захисту культурного розмаїття».

Перший заступник міністра культури наголосив, що на шляху до Європейського Союзу Україна є абсолютно самодостатнім і важливим складником європейського культурного простору.

Тимофій Кохан повідомив, що з метою імплементації Конвенції ЮНЕСКО про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження в Україні набули чинності такі закони, розроблені Міністерством культури: «Про культуру», «Про нацменшини в Україні», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про музеї та музейну справу», «Про охорону культурної спадщини». Також Мінкультури спільно з регіональними та місцевими органами влади ухвалили та реалізують План дій на 2013–2014 роки, що передбачає: різнопланові міжнародні проекти; співпрацю між організаціями культурної галузі як у межах держави, так і за кордоном; культурні обміни; фінансову підтримку ЗМІ; освітні та просвітницькі акції тощо.

«Політика держави та місцевого самоврядування під керівництвом Президента України засвідчує неабияку толерантність у міжкультурній, міжетнічній та міжконфесійній сфері, а також утверджує євроінтеграційні прагнення держави», – підсумував Тимофій Кохан.

У семінарі беруть участь заступники міністрів культури Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України; експерти державних і недержавних культурних інституцій країн Східного партнерства; представники ЮНЕСКО, Європейської Комісії та Представництва ЄС в Україні; експерти Ради Європи та інших європейських інституцій, досвід яких у сфері культурної політики є важливим для України.

версія для друку