українська російська англійська
Завдяки Нацпроекту "Чисте місто" обсяг захоронення ТПВ у містах-учасниках проекту зменшиться до 50%
25.10.2013 | 18:01
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Національний проект «Чисте місто» створить в Україні принципово нову систему цивілізованого поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) та наблизить цю індустрію до європейських показників.

Про це повідомив керівник нацпроекту «Чисте місто» Іван Олексієвець під час свого виступу на Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який відбувся 24–25 жовтня 2013 року в Луганську.

«В Україні досі використовується технологія захоронення ТПВ і це при тому, що більшість полігонів не відповідають елементарним вимогам екологічної безпеки та повністю вичерпали свій ресурс. Тому реалізація проекту «Чисте місто» є вкрай важливою сьогодні», - зауважив І. Олексієвець.

За його словами, в Україні об’єм переробки ТПВ в рази менший, ніж в інших європейських країнах. Так, у Швеції, Данії, Швейцарії, Німеччині, Бельгії, Норвегії цей об’єм становить від 30% до 50%, в Україні – лише 5%. Реалізація Нацпроекту «Чисте місто» дозволить скоротити до 50% обсяги захоронення ТПВ на полігонах та використовувати 50 і більше відсотків відходів в якості вторинних та енергетичних ресурсів для повторного використання у виробництві та секторі відновлювальної енергії.

«Сьогодні в Україні послугами з вивезення ТПВ (збиранням, зберіганням та перевезенням побутових відходів) користуються понад 70% міських та 10% сільських населених пунктів. Решта ж сміття опиняється на околицях, в лісі, на берегах річок, вздовж доріг у вигляді стихійних звалищ. Ситуація зміниться на краще коли всі населені пункти будуть охоплені послугою з вивезення ТПВ.» резюмував керівник Нацпроекту.

Крім доповіді І. Олексієвця, учасники заходу побачили презентацію Нацпроекту «Чисте місто».

Під час Форуму також обговорювалося законодавче підґрунтя галузі ТПВ. Учасники цієї дискусії запропонували низку заходів для покращення формування та реалізації системи управління ТПВ в Україні.

Участь у Національному форумі взяли: Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков; Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Темник; директор Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер; представники органів місцевого самоврядування, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки та обладнання, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища, природоохоронні громадські організації.

 

Довідково

Національний проект «Чисте місто» реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами. Він передбачає створення в Україні нових сучасних високотехнологічних комплексів із переробки твердих побутових відходів (ТПВ) у 10 пілотних українських містах.

Головна мета проекту – перехід на європейську систему переробки ТПВ, системне вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища, зміна законодавчого регулювання поводження з ТПВ та вирішення критичної проблеми забруднення довкілля.

9 вересня 2013 року Нацпроект оголосив про початок залучення інвесторів для будівництва в Україні перших 10-ти екологічних комплексів із переробки ТПВ. Прийом заявок від інвесторів відбувається до 30 жовтня 2013 року.

 

версія для друку