українська російська англійська
Підписано кредитну угоду з ЄІБ з метою завершення будівництва метрополітену у Дніпропетровську
25.10.2013 | 18:39
Прес-служба Міністерства фінансів

25 жовтня Міністр фінансів Юрій Колобов підписав кредитну угоду з Європейським інвестиційним банком про надання 152 млн. євро на завершення будівництва першої черги метрополітену у місті Дніпропетровськ від станції «Комунарівська» до станції «Музейна» з електродепо.

Розроблений спільний з ЄІБ проект «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську» передбачає розширення метрополітену на 4 кілометри вздовж проспекту Карла Маркса, в тому числі, будівництво трьох нових станцій: Театральної, Центральної і Музейної. Реалізація Проекту забезпечить з’єднання існуючої гілки метрополітену з центром міста.

Залучення позики передбачається здійснити на найвигідніших довгострокових умовах: загальна відсоткова ставка станом на 21.10.2013 складає біля 1%, пільговий період – 6 років, строк погашення – 25 років.

Кошти кредиту будуть надані на безповоротній основі Комунальному підприємству «Дніпропетровський метрополітен», повернення основної суми боргу ЄІБ буде здійснюватися з 2019 року за рахунок коштів державного бюджету, витрати на обслуговування кредиту (платежі зі сплати відсоткової ставки) будуть компенсовані державі Дніпропетровською міською радою.

Для реалізації проекту «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську» Україною 27 липня 2012 року вже залучено кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку у розмірі 152 млн. євро. Угоди за кредитом ратифіковані і наразі відповідальним виконавцем здійснюються заходи стосовно виконання умов набуття ними чинності.

Завершення будівництва метрополітену у Дніпропетровську сприятиме розвитку міської інфраструктури, покращенню якості транспортних послуг, збільшенню кількості робочих місць та підвищенню безпеки дорожнього руху.

 

версія для друку