українська російська англійська
У МВС презентували розсекречені матеріали 70-річної давнини
26.10.2013 | 10:03
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

В основу виставки, що приурочена 70-річчю визволення Києва від фашистських загарбників, покладені архівні документи Державного архіву МВС України періоду Великої вітчизняної війни.

Оприлюднили документи, щоб показати роль міліції у Великій вітчизняній війні, обороні Києва, розбудові міста після визволення від німецько-фашистських загарбників, адже саме на міліцію були покладені завдання з відбудови Києва. В першу чергу це - колектор на Хрещатику та реконструкція вулиць міста.

Першими відвідувачами виставки стали курсанти Національної академії внутрішніх справ та правоохоронці МВС України. Саме їм начальник Державного архіву МВС України Наталія Татусь розповіла про унікальні документи, фотокартки та людей, які увійшли в історію.

За словами Наталії Татусь, на виставці представлені оригінали документів з підписами Міністрів, командирів партизанських з’єднань, оригінали фотокарток, оперативні донесення про діяльність партизанських з’єднань, документи з судових процесів над військовополоненими, а також категорія документів, яка стосується долі ад’ютанта заступника міністра внутрішніх справ Тимофія Строкача-Русанова тощо.

«Ці документи показують вперше, адже до недавнього часу вони були засекречені і великий загал населення їх ще не бачив», - резюмувала начальник Державного архіву МВС України.

 

версія для друку