українська російська англійська
Дмитро Табачник вручив дипломи та почесні знаки лауреатам Державної премії України в галузі освіти
26.10.2013 | 10:45
Прес-служба Міністерства освіти і науки

25 жовтня відбулося нагородження та вручення дипломів та почесних знаків лауреатам Державної премії України в галузі освіти 2013 року.

За словами Міністра освіти і науки Дмитра Табачника, надзвичайно важливо, що розвиток освітньої сфери в Україні є пріоритетним для Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Адже швидкі соціально-економічні та політичні зміни, що відбуваються в світі та Україні, викликають потребу у реформуванні освітньої системи відповідно до нових запитів, суспільних вимог, до потреб ринку праці. Саме з цією метою у цьому році Указом Президента України Віктора Федоровича Януковича від 25 червня схвалено Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.

Державна премія України в галузі освіти є найвищою відзнакою досягнень науковців і педагогів України.

Міністр поінформував, що цьогоріч до Комітету з Державної премії в галузі освіти надійшли матеріали від 12 творчих колективів.

«Вже на етапі представлення робіт Комітету вони пройшли доволі серйозну перевірку на засіданнях вчених та педагогічних  рад наукових установ і організацій, навчальних закладів. За результатами широкого громадського обговорення і експертизи матеріалів, на засіданнях п’яти спеціалізованих секцій визначено найкращі роботи. Під час підсумкового засідання Комітету, 3 липня 2013 року, шляхом таємного голосування, відповідно до Положення про Державну премію в галузі освіти, визначено найкращі колективи, рекомендовані Президенту України на здобуття Державної премії України в галузі освіти у 2013році», - зазначив Дмитро Табачник.

Усі члени Комітету суворо дотримувалися вимоги про нерозголошення інформації до появи відповідного Указу.

«Характерним є те, що в усіх етапах обговорення взяли участь сотні і тисячі небайдужих до цього працівників різних ланок освіти. Через процедуру таємного голосування пройшли усі, без винятку, учасники змагання, і вінцем усього стала найвища оцінка – оцінка Глави Держави. 4 жовтня 2013 року Указом Президента України присуджено Державні премії України в галузі освіти 5 колективам», - наголосив Міністр.

Окрім того, Дмитро Табачник повідомив, що лауреатами Державної премії України в галузі освіти 2013 року стали 28 осіб. Серед них: академіки Національної академії педагогічних наук України Алла Михайлівна Богуш, Віктор Андрійович Баженов, Віктор Петрович Андрущенко, Леонід Васильович Губерський, Василь Григорович Кремень.

Детальніше на http://www.mon.gov.ua/ua/actually/18504-ministr-vruchiv-diplomi-ta-pochesni-znaki-laureatam-dergeavnoyi-premiyi-ukrayini-v-galuzi-osviti-2013-roku

 

версія для друку