українська російська англійська
Олександр Вілкул презентував документальний серіал "Серце України"
26.10.2013 | 15:48
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

«Ми створили документальний серіал «Серце України», що представляє історичну правду про звільнення Дніпропетровщини. У цьому фільмі немає нічого вигаданого. Це живі реальні історії та долі людей. Я хочу подякувати нашим дорогим ветеранам за розказану правду про події тих років. Нам важлива ця оцінка зробленого і бачення того, що ще потрібно зберегти для майбутніх поколінь. Сьогодні ми разом пишемо історію часу, в якому живемо. І вона ґрунтується на подвигу тих, кого ми побачимо в унікальних кадрах фільму», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул під час презентації документального циклу «Серце України».

ZUZ_4495

Це вже 4-й документальний телепроект, створений за підтримки Олександра Вілкула. З 2010 року було знято ще три історичних документальних цикли - «Жива пам'ять регіону» ( 10 серій , 2010 р.), «Гірке зернятко перемоги» (1 серія, 2010-2011 рр.), «Маленька гаряча батьківщина» (5 серій , 2011 - 2012 рр.). Всього, разом з циклом «Серце України» (5 серій, 2013 рік) - це 21 документальний фільм.

Режисером і сценаристом фільмів є відомий український кінодокументаліст Олексій Зотіков. «Це перше в Україні системне відтворення на екрані історії регіону в 19-21 століттях. В інших регіонах подібних комплексних документальних проектів не існує. Такі проекти не просто перспективні, це дієвий інструмент зміцнення єдності нації», - сказав Олексій Зотіков.

Документальний цикл «Серце України» представляє собою п'ять 45-хвилинних документальних фільмів, присвячених 70-річчю визволення Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників. 5 фільмів - це 5 основних наступальних операцій. Перший фільм «Павлоградська увертюра» розповідає про звільнення Павлоградщини, другий фільм «П'ятихатський смерч» - про П'ятихатську операцію, третій - «Берег лівий - берег правий» - про визвольні бої за Дніпропетровськ. Ще два фільми «Нікопольський потоп» і «Криворізьке торжество» представляють Нікопольсько-Криворізьку операцію.

ZUZ_4327

«Дніпропетровщина – це «серце України». Протягом 1941-1943 років це серце було вирване нацистськими окупантами з живого тіла нашої країни. Наші діди ціною своїх життів повернули Україні її «серце», - сказав Олександр Вілкул.

За словами сценариста і режисера циклу «Серце України» Олексія Зотикова, для авторів було принципово важливо «докопатися до правди» тих років, побувати разом з пошуковцями на місцях боїв, дати максимально об'ємний зріз свідчень учасників та очевидців подій - від воїнів-визволителів до «дітей війни». Також у фільмі використовувалися враження і думки видатного українського кінорежисера Олександра Довженка. Він збирав матеріали для документальної кінотрилогії про звільнення України, яку йому так і не вдалося закінчити.

Журі XVIII Міжнародного фестивалю телерадіопрограм «Калинові острови» , який проходив 18-19 жовтня у Дніпропетровську, присудило 1-ше місце в номінації «Краща публіцистична програма до 70-річчя Великої перемоги» першій частині циклу «Серце України» - документальному фільму «Павлоградська увертюра».

 

1 серія:

http://www.vilkul.ua/oleksandr-vilkul/video-ta-audio/dokumentalniy-serial-serdtse-ukrainy-1-seriya-pavlogradskaya

2 серія:

http://www.vilkul.ua/oleksandr-vilkul/video-ta-audio/dokumentalniy-serial-serdtse-ukrainy-2-seriya-pyatihatskiy

3 серія:

http://www.vilkul.ua/oleksandr-vilkul/video-ta-audio/dokumentalniy-serial-serdtse-ukrainy-3-seriya-bereg-leviy

 

 

версія для друку