українська російська англійська
Удосконалюється процедура внутрішнього аудиту в професійних учасниках фондового ринку
28.10.2013 | 09:25
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила рішення «Про затвердження Положення про особливості організації та проведення внутрішнього аудиту (контролю) в професійних учасниках фондового ринку». Відповідний документ було прийнято на плановому засіданні регулятора.

«Створення та функціонування служби внутрішнього аудиту в професійних учасниках фондового ринку - це не просто вимога законодавства, а реальна нагальна необхідність, - підкреслює Олег Мисюра, директор департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР. - Адже такий підрозділ має бути в компанії власним «контролюючим органом», що допомагає прозоро, чесно та у суворій відповідності до законодавства вести діяльність профучасника. Задля координування такої роботи Комісія, враховуючи досвід, і підготувала відповідне Положення у новій редакції, що регламентує порядок та принципи створення підрозділу чи посади із внутрішнього аудиту в компанії - профучаснику фондового ринку».

О.Мисюра також зазначив, що проектом нормативного акту уточнено вимоги до осіб, які не можуть бути працівниками структурного підрозділу, посадовою особою служби внутрішнього аудиту, а також порядок призначення особи, яка тимчасово виконуватиме обов'язки керівника структурного підрозділу або посадової особи служби внутрішнього аудиту у разі звільнення або відсутності зазначених осіб тощо.

Додамо, що положення розроблено відповідно до статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», статей 15-1 та 21 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Найближчим часом документ буде розміщено на офіційному інтернет-ресурсі Комісії, де всі бажаючі зможуть детальніше ознайомитись з його текстом.

 

версія для друку