українська російська англійська
Укрпошта приєдналась до відзначення 70-річчя визволення Дніпропетровська
28.10.2013 | 16:23
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

З нагоди 70-річчя визволення Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників Укрпошта 26 жовтня 2013 року провела акцію «Польова пошта», де було презентовано документальний фільм «Серце України. Павлоградська увертюра» за участю Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула. 

В кінотеатрі «Правда-кіно», де відбувався захід, було обладнано імпровізований пункт польової пошти, де всі бажаючі мали змогу відправити справжній військовий лист-«трикутник» своїм рідним, друзям або знайомим ветеранам з вітанням 70-річчя визволення Дніпропетровська. Акція викликала справжній інтерес серед відвідувачів: дніпропетровці із задоволенням висловлювали на спеціально підготовлених листах свої побажання щастя, здоров’я та миру. Безпосереднім учасником акції «Польова пошта» став і Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, теж написавши листа-«трикутника».

Документальний фільм «Серце України. Павлоградська увертюра» є четвертим документальним телепроектом, створеним за підтримки Олександра Вілкула. Фільм відомого українського режисера та сценариста Олексія Зотикова побудований на основі свідчень учасників та очевидців подій – від воїнів-визволителів до «дітей війни». Також у фільмі озвучені думки геніального українського режисера Олександра Довженка.

Журі XVIII Міжнародного фестивалю телерадіопрограм «Калинові острови» присудило документальному фільму «Серце України. Павлоградська увертюра» перше місце в номінації «Найкраща публіцистична програма до 70-річчя Великої перемоги». 

Під час акції «Польова пошта» разом з історично-пошуковою організацією «Пошук-Дніпро» та Дніпропетровським історичним музеєм Укрпоштою було також підготовлено дві спеціальні експозиції. На одній з них були представлені археологічні знахідки часів Великої Вітчизняної Війни: патрони, гільзи, фрагмент колючого дроту, солдатська каска, саперна лопата тощо. На іншій – розміщено фотокопії фронтових листів воїнів радянської армії, адресованих додому. Витримавши десятки років, ці листи й досі пронизані енергетикою любові та дружби до тих, кому вони надійшли.

 

версія для друку