українська російська англійська
МОН та Гете-Інститут в Україні підписали Меморандум про співпрацю
28.10.2013 | 16:52
Прес-служба Міністерства освіти і науки

28 жовтня 2013 року за участю заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського відбулася презентація спільної програми Міністерства освіти і науки України та Гете-Інституту з фахової підготовки вчителів німецької мови.

У презентації взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні доктор Крістоф Вайль, заступник директора та керівник мовного відділу Гете-Інституту доктор Петра Кьоппель-Майєр, вчителі німецької мови, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, директори шкіл, представники засобів масової інформації.

На завершення презентації підписано Меморандум про співпрацю МОН та Гете-Інституту. «Цей Меморандум буде обов’язково виконуватись, а пункти цього документу, я сподіваюсь, згодом будуть розширені», – зауважив Борис Жебровський.

Мета Меморандуму – підтримка процесів реформування української освіти, удосконалення системи післядипломної підготовки вчителів та поліпшення якості викладання німецької мови через тривалі проекти.

Керівник мовного відділу Гете-Інституту доктор Петра Кьоппель-Майєр зазначила, що з 29 до 2 листопада 2013 року на базі 27 обласних інститутів післядипломної освіти України відбудеться п’ятиденний методико-дидактичний семінар для вчителів німецької мови. Експерти з Федеративної Республіки Німеччина та України представлять на семінарах нові методики, теми та матеріали викладання німецької мови.

Заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський зазначив, що цією подією розпочинається новий етап співпраці Гете-Інституту та Міністерства. Адже, після введення обов’язкового вивчення другої іноземної мови з 5-го класу, німецька мова, як друга іноземна вийшла на перше місце по кількості охочих її вивчати – 52% п’ятикласників України. Сьогодні 2 млн. 300 тис. українських школярів вивчають німецьку мову.

Посол Німеччини в Україні доктор Крістоф Вайль привітав усіх присутніх та побажав успіхів у співпраці, яка сприятиме досягненню підвищення якості викладання та вивчення німецької мови, розширенню не тільки мовних, а й культурних зв’язків двох країн.

 

версія для друку