українська російська англійська
Програма імплементації Угоди про асоціацію з ЄС сприятиме європейській інтеграції України
28.10.2013 | 18:09
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Інтеграція в європейський політичний, економічний та правовий простір для того, щоб стати повноправним членом Європейського Союзу -  один з основних пріоритетів зовнішньої політики України, законодавчо закріплений, наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов. Мінекономрозвитку розроблено  Програму з імплементації Угоди про асоціацію з ЄС для виконання міжнародних і внутрішньодержавних зобов’язань України, що, зрештою, дасть можливість найбільш ефективно і швидко використати усі перспективи, що відкриваються перед Україною у разі підписання нею Угоди. 

«Ця Програма розроблена для того, щоб  повністю забезпечити  виконання зобов’язань, взятих Україною, у тому числі й тих, які підпадають під дію тимчасового застосування. Реалізація цієї Програми забезпечить ефективну дію механізму імплементації Угоди про асоціацію. А імплементація Угоди, в свою чергу, сприятиме переходу відносин між Україною та Європейським Союзом на новий рівень -  політичної асоціації та економічної інтеграції», - сказав Ігор Прасолов.

Серед основних завдань Програми: реалізація цілей сусідства та розвитку; дотримання міжнародних норм і стандартів здійснення правосуддя; упровадження нових стандартів забезпечення дотримання прав і свобод людини; проведення інституціональних та структурних реформ; адаптація законодавства України до законодавства ЄС та гармонізація нормативно-правової бази; покращення економічних, торговельних та інвестиційних відносин; забезпечення взаємного доступу до ринків товарів та послуг України та держав – членів ЄС; удосконалення торговельної політики для створення робочих місць та стимулювання зростання виробництва; підвищення стандартів у сфері охорони праці; забезпечення високого рівня захисту прав споживачів; обмін провідним досвідом та найкращими практиками упровадження державної політики; створення умов для розвитку соціального діалогу, соціального захисту та забезпечення гендерної рівності.

Усього цією Програмою передбачається виконання заходів за близько 50  напрямами, спрямованими на розвиток та поглиблення співробітництва у рамках галузей, що визначені Угодою:  політичний діалог та реформи, політичні об’єднання, зовнішня політика та політика безпеки; юстиція, свобода та безпека; торгівля та питання, пов’язані з торгівлею (створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом); економічне та секторальне співробітництво; фінансове співробітництво, включаючи положення щодо боротьби з шахрайством.

На думку Міністра, нові відносини, побудовані на основі асоціації, створять умови для успішної реалізації стратегічної мети зовнішньої політики держави, спрямованої на європейську інтеграцію.

версія для друку