українська російська англійська
С.Арбузов: Підвищення позицій України в рейтингу Doing Business - найкраща оцінка наших зусиль з дерегуляції бізнесу
29.10.2013 | 13:24
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Експерти Світового банку при складанні чергового рейтингу Doing Business - 2014 гідно оцінили зусилля України щодо спрощення ведення бізнесу в країні. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, коментуючи поліпшення позицій країни в рейтингу легкості ведення бізнесу.

«Підвищення рейтингу України відразу на 28 позицій за рік - найкраща ілюстрація ефективності наших зусиль по створенню максимально сприятливого бізнес-клімату, реформування бюрократичної системи і спрощення ведення бізнесу. Багато в чому передумови для поліпшення наших позицій в рейтингу Doing Business поточного року були закладені проведеними реформами в 2012-му році, які не знайшли відображення в попередньому рейтингу. Хоча очевидний процес поліпшення в таких сферах як будівництво, реєстрація прав власності, у сфері сплати податків, спрощення митних процедур», - сказав С.Арбузов.

У той же час Перший віце-прем'єр зазначив, що в рейтингу Doing Business у нинішньому році ще не знайшли відображення останні проведені реформи. Зокрема, що стосується питань захисту прав власності, а також інших реалізованих реформ.

«Я впевнений, що наступного року Україна продемонструє не менший прогрес, ніж у нинішньому, і нам вдасться виконати доручення президента Віктора Януковича, щоб Україна увійшла до першої сотні рейтингу країн з найбільш сприятливим бізнес-кліматом. У нинішньому році ми здійснили низку реформ у сфері захисту прав власності: на урядовому рівні запрацювала спеціальна комісія, покликана захищати права власності та інтереси інвесторів, нещодавно в країні вдосконалено «антирейдерське» законодавство. Ми продовжуємо працювати над покращенням адміністрування податків, реформуємо систему надання адміністративних послуг, щоб мінімізувати контакти бізнесу з чиновниками, що знижує корупційні ризики для бізнесу. Це лише невеликий перелік запланованих нами реформ, які, впевнений, вже наступного року дозволять Україні впевнено увійти в сотню країн з найбільш сприятливим бізнес-кліматом», - сказав С.Арбузов.

Довідково

Сьогодні Світовий банк оприлюднив черговий рейтинг Doing Business, у якому Україна піднялася відразу на 28 позицій, посівши у загальному рейтингу 112 місце з 189 досліджених економік світу. Найкращі результати зі складових рейтингу продемонстровані в сфері отримання дозволів на будівництво (з 183-го на 41-е місце), реєстрація прав власності (з 197-го на 97 місце). За легкістю надання кредитів для бізнесу Україна в поточному році зайняла 13 місце в загальному рейтингу Doing Business. Результати дослідження Світового банку свідчать про проведення реформ в 8 з 10 досліджуваних напрямків.

Особливостями методології передбачено коригування попереднього рейтингу «Doing Business-2013», тому Україна, яка за попередніми даними займала 137 місце, після уточнення посіла 140 місце. Отже, відбулися загальні просування України в рейтингу на 28 сходинок 140 місця на 112-е).

 

 

версія для друку