українська російська англійська
Рятувальники співпрацюють з профільними європейськими структурами із впровадження стандартів з розмінування
29.10.2013 | 14:24
Прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій зустрілися з координатором проектів Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі на території України послом Мадіною Джарбусиновою та представниками Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.

Мета зустрічі – підвищення спроможності рятувальників щодо виконання робіт з очищення територій від боєприпасів, а також підготовка програми нормативної бази для відповідної діяльності.

«Ми співпрацюємо з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та її попередником – Міністерством надзвичайних ситуацій – з 2005 р. Наразі на стадії реалізації перебувають кілька спільних проектів, направлених як на покращення технічного оснащення і вдосконалення навичок підрозділів ДСНС України, так і на підвищення поінформованості українського населення щодо небезпек, які несуть у собі боєприпаси, та дій у разі їх виявлення», – сказала Мадіна Джарбусинова.

Зі свого боку, заступник начальника Управління організації пожежогасіння, піротехнічних робіт та підготовки підрозділів ОРС ЦЗ ДСНС України Андрій Коротинський наголосив, що завдяки спільним реалізованим з Організацією з Безпеки та Співробітництва в Європі проектам, ситуація з очищенням територій України від вибухонебезпечних предметів значно покращилася.

Керівник Відділу стандартів Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Фаїз Пактіан ознайомив присутніх з принципами роботи Центру, основними міжнародними стандартами у сфері протимінної діяльності та інформаційним менеджментом у розмінуванні.

Захід у рамках проекту «Розбудова національної спроможності з гуманітарного розмінування в Україні» проводитиметься у три етапи: 29 жовтня – брифінг для керівного складу української програми розмінування щодо ознайомлення зі стандартами протимінної діяльності; 30-31 жовтня – теоретично-практичний тренінг для старшого (у т.ч. регіонального) персоналу ДСНС України.

версія для друку