українська російська англійська
Олена Лукаш: Ми налаштовані на серйозні зміни у системі роботи нотаріату
29.10.2013 | 14:14
Прес-служба Міністерства юстиції

Вперше іспити на право займатися нотаріальною діяльністю проходять відкрито. На цьому наголосила Міністр юстиції України Олена Лукаш під час відкриття заходу із проведення кваліфікаційних іспитів для нотаріусів.

«Вперше іспити на право займатись нотаріальною діяльністю проходять цілком відкрито: під наглядом відеокамер та за присутності засобів масової інформації. Зараз іспити приймає не чиновництво, а діючі нотаріуси – члени Вищої кваліфікаційної комісії. Хочу підкреслити: ми налаштовані на серйозні зміни не лише у проведенні іспитів, а й взагалі у системі роботи нотаріату, - заявила вона.

Вперше за історію складання таких іспитів рекордна кількість бажаючих заявила про намір взяти у них участь: якщо раніше таких людей було 130 – 140 осіб, то цього разу до іспитів було допущено 269 осіб з усіх регіонів України.

«Про що це свідчить? Перш за все – про підтримку тих принципів і засад, на яких ми проводимо ці іспити. Хочу наголосити, що вперше безпосередньо членами Вищої кваліфікаційної комісії вивчалось кожне подання та документи до нього, тоді як раніше вони опрацьовувались виключно у департаменті нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчу вального органу Мін’юсту», - так прокоментувала Олена Лукаш той ажіотаж, який спостерігається навколо складання іспитів. 

За її словами, діяльність сфери нотаріату вже кардинально змінюється і кінцевою метою цих змін для Міністерства юстиції є максимальна прозорість роботи системи нотаріату, спрощення надання нотаріальних послуг та мінімізація витрат населення при їх отриманні. Припинення ліквідації державних нотаріальних контор, законодавчі ініціативи зі спрощення надання нотаріальних послуг, перезавантаження роботи Вищої кваліфікаційної комісії, затвердження нових правил професійної етики нотаріусів,- ось неповний перелік змін, які уже зроблено за кілька місяців у системі нотаріату.

«Люди дуже вірять, що іспити будуть прозорими, що їх оцінюватимуть за знаннями. І ми зробимо все, щоб вони не розчарувались», - наголосила Лілія Чигвінцева, директор департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України.

версія для друку