українська російська англійська
Україна суттєво покращила позицію у рейтингу Doing Business за індикатором "Отримання дозволів на будівництво"
29.10.2013 | 14:56
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Сьогодні оприлюднено результати чергового дослідження Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації «Doing Business – 2014».

Цей проект застосовує типові моделі аналізу витрат та порівняльні інструменти, які дозволяють оцінити вплив нормативно-правових актів держави на діяльність підприємств.

Рейтинг у цьому дослідженні є одним із ресурсів для оцінки інвесторами ділового клімату та умов ведення бізнесу в країні та, відповідно, основою для прийняття інвестиційних рішень.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опікується питаннями реформування містобудівної діяльності та розвитку будівництва як однієї з системоутворюючих галузей економіки.

За дорученням Уряду Міністерство разом з іншими інституціями, причетними до регулювання бізнес-середовища, працювало над виконанням завдання Президента України щодо входження до першої сотні країн за рейтингом «Doing Business».

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Ісаєнка, наймасштабніше реформування у будівництві здійснено з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». На виконання його положень прийнято 3 закони України, 21 постанову Уряду, 15 наказів Мінрегіону, 3 настанови та 4 ДБН.

Протягом останніх років реформу на рівні актів законодавства практично завершено, триває її імплементація в регіонах, що дозволило покращити позицію України у рейтингу «Doing Business – 2014» за індикатором «Отримання дозволів на будівництво» зі 183 до 41 місця. 

«Профільний віце-прем’єр-міністр, який раніше працював в регіоні, добре знає, що саме  і як необхідно зробити для того, щоб норми закону запрацювали на місцях. І буквально за рік нам вдалося в регіонах імплементувати закон. Результати проведеної роботи сьогодні очевидні. У цілому за всіма показниками Україна піднялася на 28 пунктів, у тому числі за рахунок таких високих показників у будівельній галузі. Звісно, це сприятиме залученню інвестицій в економіку країни, дозволить розвивати ринок внутрішнього виробництва», - сказав Дмитро Ісаєнко.

Він поінформував, що у будівельній галузі була проведена дерегуляція – суттєво зменшено кількість дозвільно-погоджувальних процедур та скорочено терміни отримання необхідних документів. У рамках імплементації європейських правових стандартів в Україні створено законодавчу можливість переходу від дозвільного до декларативного принципу початку робіт – це коли забудовник приступає до спорудження об’єкта лише надіславши інспекції держархбудконтролю повідомлення про те, що він починає будівництво.

Як йдеться в інформаційному бюлетені звіту «Ведення бізнесу 2014»: Європа та Центральна Азія», Україна є країною, яка цього року найбільше поліпшила свій рейтинг серед країн світу, впровадивши регуляторні реформи у 8 сферах.

 

версія для друку