українська російська англійська
У 2013 році приріст виробництва продукції АПК становитиме 109,3%
29.10.2013 | 17:10
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

До кінця поточного року вітчизняний аграрний сектор продовжить нарощувати показники. Зокрема, прогнозується, що за результатами 2013 року буде вироблено сільгосппродукції на 9,3% більше, ніж торік. Таке зростання забезпечать один із найвищих урожаїв зернових − 60 мільйонів тонн, а також позитивна тенденція в усіх напрямках тваринництва. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Уже традиційно вітчизняний АПК залишається однією з небагатьох галузей економіки країни, що демонструють позитивний приріст. І прогнозується, що загалом у 2013 році виробництво сільгосппродукції зросте на 9,3%, порівняно з 2012 роком. Таке зростання забезпечить найвищий урожай зернових в історії країни – близько 60 мільйонів тонн. Окрім того, ми маємо позитивну динаміку у тваринництві. Адже у цій галузі поступово зростає рентабельність. І цьогоріч вона досягла 12,4%», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк також додав, що завдяки низці державних цільових програм в Україні вдалося відродити мотивацію у сільгоспвиробників займатися тваринництвом. Окрім того, виробники зерна все більше стають зацікавлені у використанні сучасних технологій. Завдяки цьому у поточному році вдалося збільшити врожайність у середньому по Україні на 42%.

«Таку мотивацію і темпи зростання виробництва необхідно зберегти. Для цього ми розробили комплекс заходів, передбачених у Стратегії розвитку аграрного сектору. Завдяки чому ми прогнозуємо, що порівняно з минулим роком до 2020 року обсяг виробництва валової сільгосппродукції зросте у 1,3 разу», − наголосив Міністр.

Також Микола Присяжнюк нагадав, що за 9 місяців приріст показників у сільському господарстві склав 103%. Зокрема, саме господарства населення показали основну динаміку зростання – майже на 4%. Тому у Стратегії передбачено, що саме дрібні та середні сільгоспвиробники залишаться у фокусі державної підтримки.

 

версія для друку