українська російська англійська
На Чернігівщині збільшено витрати на лікування ветеранів ВВВ
30.10.2013 | 10:10
Чернігівська ОДА

Питання соціального захисту ветеранів війни, забезпечення медичного обслуговування, належного рівня їх життя перебуває на постійному контролі Президента України Віктора Януковича. Глава держави неодноразово звертав увагу органів влади та громадськості на те, що обов'язком кожного є турбота про ветеранів, які своїм життям і здоров'ям вибороли нам мир. Про це зазначив в.о. заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юрій Музика під час відвідування обласного госпіталю для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни.

За його словами, в області проводиться постійна робота, спрямована на забезпечення розв'язання соціальних, медичних, матеріальних, житлових та інших питань ветеранів.

За останні роки реалізовано низку заходів, направлених на поліпшення медичного забезпечення для ветеранів війни. Про це свідчить те, що майже 2 тисячі ветеранів з усієї області щорічно лікується в госпіталі для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни. Заклад має 2 відділення – реабілітаційне терапевтичне та реабілітаційне неврологічне, стоматологічний кабінет, ендоскопічний кабінет та кабінет ультразвукової і функціональної діагностики.

 З моменту відкриття, в ньому було проліковано понад 22 тисячі ветеранів війни області і 57% із них – це інваліди війни. Госпіталь у повному обсязі фінансується з обласного бюджету. Медикаментозне забезпечення та 5-ти разове дієтичне харчування здійснюється безкоштовно.

Слід зазначити, що медична допомога цій групі населення надається у всіх лікувально-профілактичних закладах області. За 9 місяців 2013 року медичними оглядами охоплено 95,3% ветеранів війни.

У рамках виконання загальнодержавних заходів щодо поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни,  у поточному році ветеранам війни за рахунок бюджету було видано 89 слухових апаратів, 4 кардіостимулятори.

У місцевих бюджетах районних та міських рад щорічно передбачаються кошти на безкоштовне амбулаторне лікування та зубопротезування ветеранів війни і кожного року ці витрати збільшуються та використовуються у повному обсязі. Так, у поточному році на безкоштовне амбулаторне лікування ветеранів війни заплановано 958,9 тис. грн., що на 24,2% більше, ніж було витрачено за 2012 рік. На безоплатне зубопротезування передбачається  1млн. 94 тис. грн.

Ветерани війни Чернігівщини мають можливість лікуватись в Українському державному медико-соціальному центрі для ветеранів війни, який розташований у Київській області, Переяслав-Хмельницькому районі, селі Циблі. Щомісяця область отримує 27 направлень у цей заклад.

версія для друку