українська російська англійська
Підписання Угоди про асоціацію з ЄС дозволить створити в Україні комфортний бізнес-клімат, - В. Пятницький
30.10.2013 | 10:30
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Угода про асоціацію з Європейським союзом дозволить окреслити чітке коло питань, вирішення яких владою за активної участі бізнесу, дозволить сформувати в Україні комфортні умови для ведення підприємницької діяльності. Про це повідомив Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький в ході загальної зустрічі членів Європейської Бізнес Асоціації «Угода про асоціацію з ЄС: практичні аспекти для бізнесу».

Він висловив впевненість, що Угода про асоціацію з ЄС буде підписана, але наслідки її підписання будуть залежати виключно від ефективності роботи з імплементації Угоди.

«Я особисто впевнений, що ми підпишемо Угоду, для мене питання в цьому контексті не стоїть. Чи буде вона для нас корисною? Безумовно, вона буде корисною в багатьох аспектах. Можна багато говорити про якісь високі матерії, але в абсолютно прагматичних речах я думаю, що вона буде в першу чергу корисна, тому що дозволить всім разом працювати над реалізацією конкретних завдань. Дуже важливо, що ця угода мобілізує нашу спільну роботу, спільні зусилля для того, щоб створити те, що називається «нормальний бізнес клімат»», - зазначив Валерій Пятницький.

На його думку, шлях, який пройшла Україна до підписання Угоди, багато в чому змінив сприйняття країною тих, чи інших речей.

«Сьогодні є навіть певний ентузіазм перед підписанням Угоди, що ми хочемо щось зробити. Це, знаєте, як переїзд у нову квартиру – це не означає, що все обов’язково буде дуже добре, що не будуть текти крани, що не буде вимикатися світло, але це відчуття нових можливостей і ними треба скористатися», - наголосив Урядовий уповноважений.

Також він вважає, що підписання Угоди буде для України свого роду «тестом на зрілість», виконувати взяті на себе зобов’язання.

«Можна багато говорити, яка добра Угода і скільки вона відкриває можливостей, але все залежить від нас, і як ми будемо працювати», - впевнений Валерій Пятницький.

На його думку, процес імплементації Угоди влада повинна проводити в чіткій взаємодії з представниками бізнес-середовища.

«Зараз ми багато працюємо над планами імплементації, там треба конкретні речі реалізовувати з законодавством, і нам потрібна абсолютно прагматична і конкретна допомога. Навіть найкращій Уряд не може зрозуміти всі ті проблеми, які є у бізнесу. Якщо ми навіть говоримо про внесення змін до законодавства, про ці плани, будь-ласка – будьте активними, - зазначив Валерій Пятницький, звертаючись до представників бізнесу. - Ваша наполегливість дозволить нам поступово змінювати ситуацію в країні. Угода - це чудовий базис, але без спільної роботи, без вашого лобіювання абсолютно конкретних речей, ми нічого не досягнемо. Зі свого боку хочу сказати, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі завжди готове сприйняти будь-які пропозиції, які йдуть від бізнесу, абсолютно конкретні напрацювання в сфері законодавства готові допомагати просувати».

 

версія для друку